tarcza header image
Start arrow Aktualności
Aktualności
PROFILAKTYCZNIE w ZSZ NR 1 i II LO
Napisał Sekretariat   
Friday, 15 June 2018
      Podsumowanie realizowanych programów profilaktycznych , min, ARS czyli JAK DBAĆ o MIŁOŚĆ ,PODSTĘPNE WZW , ZNAMIĘ ZNAM JE zwieńczyło pracę nauczycieli i uczniów 13 czerwca 2018r  Młodzież klas technikalnych   II TŻ/H,  I TI,  licealnych II LO a/c ,  II LO j i  II kl Zawodowej  wysłuchała wykładu lek.med Katarzyny Mojskiej - Grzywny na temat  WZW jak się obronić.  Uczniowie mieli możliwość zapoznania się  z najnowszymi informacjami dotyczącymi omawianych podczas realizacji treści programowych oraz korzystali z indywidualnych konsultacji Pani Doktor. 
 Spotkanie zorganizowała Renata Wólczyńska - szkolny koordynator realizowanych programów. 
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 19 September 2018 )
Czytaj całość...
Największe targi w Europie Środkowo-Wschodniej.
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 13 June 2018

    Wyjazd uczniów ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie na targi China Homelife Poland i China Machinex dnia 08.06.2018 r. do Nadarzyna k. Warszawy.

    Targi China Homelife Poland i China Machinex to inicjatywa obejmująca zasięgiem Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód oraz Chiny.


       To największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi najlepszych producentów z Chin. Odbyły się one w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Młodzież technikum  hotelarskiego, gastronomicznego, budowlanego, pojazdów samochodowych i informatycznego miała okazję zapoznać się z ofertą producentów z branży m.in. : tekstylnej i odzieżowej, elektronicznego sprzętu domowego, kuchennego, mebli,  oświetlenia,  maszyn do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych, maszyn do przetwórstwa spożywczego, maszyn budowlanych .

Mieliśmy co oglądać.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 13 June 2018 )
Czytaj całość...
Spacerem po Warszawie
Napisał Sekretariat   
Monday, 11 June 2018

       Upał nie przeszkodził "Modrzakom" w poznawaniu Warszawy, zarówno z pokładu autobusu, jak i na piechotę. 04 czerwca 2018r grupa uczniów z naszej szkoły udała się na wycieczkę do stolicy naszego kraju celem doświadczenia co to znaczy być osobą ociemniałą, z jakimi boryka się ona problemami i co jest dla niej problemem w życiu codziennym. Tę naukę młodzież pobierała na Niewidzialnej wystawie.

      Kolejny krok spaceru po Warszawie zaprowadził ich do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na 30 piętrze, na tarasie widokowym mogli podziwiać panoramę miasta. Była jeszcze wędrówka po Starym Mieście, Pałac Prezydencki, plac Piłsudskiego. Ostatni krok spaceru zawiódł grupę do Arkadii, gdzie nastąpiła chwila odpoczynku i relaksu przy filmie Deadpool 2.

Małgorzata Oleniak

Czytaj całość...
Modrzewiacy czytają !!!
Napisał Sekretariat   
Friday, 08 June 2018

     Modrzewiacy czytają !!! W dniu 8 czerwca 2018r., równo o godzinie 10.00., dyrektor Ewa Capik uroczyście otworzyła w naszej szkole Ogólnopolską akcję masowego czytania: „Jak nie czytam, jak czytam”. Swoje ulubione książki przyniosło 104 uczestników tego wydarzenia. Już po raz trzeci społeczność naszej szkoły promuje modę na czytanie, tworzy ciekawą przestrzeń do spotkania kolegów, koleżanek, dla których czytanie jest ważne i sprawia przyjemność.


    Cele akcji zostały osiągnięte. Przyniesione przez uczestników książki oraz przygotowane kolorowe kartki przyklejone do koszulek wskazały na ich preferencje czytelnicze. Największą popularnością cieszyła się literatura fantasy, oznaczona kolorem żółtym, w dalszej kolejności - kryminały (kolor niebieski) i książki psychologiczne (jasny fioletowy), literatura faktu (kolor zielony) nieliczni mieli odwagę sięgnąć po literaturę z dreszczykiem – horrory (kolor czerwony). Wśród wyborów były też : poezja, książki sensacyjne, obyczajowe, popularnonaukowe, bestsellery młodzieżowe, komiksy i wiele innych.


     Różnorodność uczniowskich wyborów zostanie uwzględniona przy zakupie książek w ramach „NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA” PRIORYTET 3., którego realizację szkoła już rozpoczęła.


    Serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację akcji. Trzecia, udana i niezwykle barwna, edycja za nami !!!. Do zobaczenia za rok !!!

Z czytelniczym pozdrowieniem- koordynatorka wydarzenia – Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 14 June 2018 )
Czytaj całość...
Siatkówka plażowa
Napisał Sekretariat   
Thursday, 07 June 2018

Komunikat końcowy z Mistrzostw Powiatu Włodawskiego w siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

Zawody powiatowe odbyły się dnia 23 maja 2018 r. na obiektach sportowych MOSIR we Włodawie. W kategorii dziewcząt wystąpiły dziewczęta reprezentujące Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie i I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie.

WYNIK MECZU:
ZSZ Nr 1 i II LO Włodawa – I LO Włodawa 2 : 0 (17:15, 15:8)

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:
1. ZSZ Nr 1 i II LO Włodawa op. Dorota Wiśniewska
2. I LO Włodawa op. Jarosław Soroka

  W kategorii chłopców udział wzięły trzy szkoły: I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Korolówce – Osadzie i Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie.

WYNIKI MECZÓW:
ZSZ Nr 1 i II LO Włodawa - ZSCKR Korolówka 2 : 0 (16:14, 15:8 )
ZSCKR Korolówka - I LO Włodawa 2 : 0 (16 : 14, 15:10 )
ZSZ Nr 1 i II LO Włodawa - I LO Włodawa 2 : 0 (18:16, 15:4 )

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:
1. ZSZ Nr 1 i II LO Włodawa op. Dariusz Sidoruk
2. ZSCKR Korolówka op. Tomasz Chorąży
3. I LO Włodawa op. Jarosław Soroka
Do zawodów rejonowych, które odbędą się 05.06.2018r. awansowała drużyna dziewcząt i chłopców z ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie. Drużyna z ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie grała w następującym składzie: dziewczęta: Gromek Natalia (II LO a/c), Julia Kuryluk (II LO d), Sara Petruk (II LO a/c) chłopcy: Oziemczuk M. (III TI), Książak M.(I LO b), Błaszczuk J.( I cm/b )
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za właściwą postawę sportową i godne reprezentowanie szkoły.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 22 June 2018 )
Czytaj całość...
Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 05 June 2018

Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły:"Andrzej Frycz Modrzewski - życie i twórczość", (edycja 2017/2018, etap I) 04 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o patronie. W konkursie wzięło udział 41 uczniów.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce – klasa I LO B – średnia -15,72
  • II miejsce – klasa I LO J/D – średnia -14,56

 Zgodnie z regulaminem, tytuł „Modrzewiacy 2017/2018” oraz dofinansowanie do wycieczki szkolnej (wysokość środków finansowych zależna od decyzji dyrektora szkoły) otrzymuje klasa 1LO B.

  Najwyższe wyniki w pierwszym etapie uzyskało 6 uczestników. Uczniowie, 18 czerwca 2018r. przystąpią do drugiego etapu konkursu.

O Nagrodę dyrektora szkoły oraz honorowy tytuł „Modrzewiak roku 2017/2018” ubiegać się będą:

  1. Mirończuk Iga –kl. 1 LO B.
  2. Dyduch Martyna –kl.1 LO B.
  3. Łuszczewska Aleksandra – kl. 1 LO B .
  4. Lochmajer Wojciech – Kl. 1 LO J/D .
  5. Czelej Karolina – kl. 1 LO J/D.
  6. Wawryszuk Julia – kl. 1 LO J/D.

Opiekun konkursu: Halina Karpiuk

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 28 June 2018 )
Kiermasz ciast w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 30 May 2018
     W dniu 23 maja 2018r. w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie odbył się kiermasz ciast. Do akcji włączyli się nauczyciele i pracownicy szkoły oraz członkowie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie. Wszystkich połączyła wrażliwość serca na nieszczęście p. Haliny ze Żłobka, której 13 lutego br. spalił się dom.
     Organizatorem wydarzenia była młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, która zachęcała do zakupu ciast i wspierania szczytnego celu. W wyniku akcji zebrano 1385,68 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany poszkodowanej w pożarze.
       Dziękujemy wszystkim kupującym i degustującym wypieki za otwarte serca i hojność datków, w szczególności rodzicom, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę.
Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 30 May 2018 )
Czytaj całość...
<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 16 - 30 z 96
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3995972