tarcza header image
Start arrow Aktualności
Aktualności
Zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców
Napisał Sekretariat   
Friday, 02 March 2018

     01 marca 2018 roku w hali OSiR w Chełmie odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów przystąpiły zespoły z sześciu szkół w tym ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie. Mecze zostały rozegrane zgodnie z regulaminem LWSZS do dwóch wygranych setów. Po zaciętych i pełnych zwrotów akcji najlepszą okazała się drużyna reprezentująca ZSE i III LO Chełm awansując do następnego etapu rozgrywek.

ps1.jpg

 

    Drużyna ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie zajęła IV miejsce. Drużyna chłopców z ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie grała w następującym składzie: Baj Maciej, Oziemczuk Marcin , Biedziński Mateusz , Puacz Jakub , Kowalski Mateusz, Stalbowski Patryk,Ksok Piotr. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za właściwą postawę sportową i godne reprezentowanie szkoły.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 02 March 2018 )
Czytaj całość...
Mój Walenty rozdaje tylko zdrowe prezenty
Napisał Sekretariat   
Friday, 02 March 2018

    W dniu 14 lutego 2018 roku Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna we Włodawie zorganizowała na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego we Włodawie, stoisko edukacyjno- informacyjne połączone z dystrybucją materiałów edukacyjnych, dotyczących zagadnień z zakresu HIV i AIDS, połączone z testowaniem alko- i narkogogli oraz badaniem tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera.

    Ponadto w ramach powyższej inicjatywy promowano kampanię społeczną, Krajowego Centrum ds. AIDS pod hasłem „Mam czas rozmawiać” (#mamczasrozmawiac). Ideą kampanii jest zainicjowanie dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu, szczególnie wśród najbliższych. Adresatami kampanii są osoby w różnym wieku i ich rodziny. Powyższe działania mają na celu wzmocnienie świadomości i wiedzy zarówno młodzieży jak i osób dorosłych na temat zakażenia wirusem HIV, gdyż problem ten, może dotyczyć każdego- bez względu na wiek, status społeczny, miejsce zamieszkania, przekonania czy też płeć.

Zadania prowadzone z młodzieżą w ramach Akcji cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Zostaną powtórzone 21 marca br.

Akcję przeprowadzono we współpracy nauczycieli ZSZ NR 1 i II LO Anny Baj , Doroty Wiśniewskiej , Renaty Wólczyńskiej.

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 02 March 2018 )
NAJSMACZNIEJSZE TARGI W POLSCE
Napisał Sekretariat   
Friday, 02 March 2018

  W mroźny poranek 28 lutego, uczniowie z klasy I i III cukiernik, I i II technik żywienia i usług gastronomicznych oraz II technik hotelarstwa, udali się na NAJSMACZNIEJSZE TARGII W POLSCE EXPO SWEET do Warszawy.

zts.jpg

    Była to 10 jubileuszowa edycja targów branży cukierniczej, lodziarskiej i pokrewnych. Na targach próbowaliśmy wspaniałych, niepowtarzalnych smaków lodów, jedliśmy pyszne ciastka, gofry, czekoladki, różne ciekawe wyroby piekarskie. Spotkaliśmy znanych i cenionych kucharzy i cukierników. Rozmawialiśmy z przedstawicielami firm produkującymi maszyny i urządzenia cukiernicze i lodziarskie, komponenty do produkcji wyrobów cukierniczych. Zasięgaliśmy informacji dotyczących technologii produkcji wyrobów cukierniczych. Oglądaliśmy sposoby wykonania różnych dekoracji i wyrobów cukierniczych, oraz wystawę tortów. Obserwowaliśmy zmagania uczniów w Mistrzostwach Polski Uczniów Szkół Cukierniczych. Po kilku godzinach opuściliśmy gościnne progi hal targowych i udaliśmy się na krótki spacer po Warszawie. Pełni pozytywnych wrażeń i doznań smakowych, wróciliśmy późnym wieczorem do Włodawy. Za rok ponownie odwiedzimy NAJSMACZNIEJSZE TARGII W POLSCE.

Zapraszamy do galerii. Eugeniusz Oreńczuk

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 02 March 2018 )
Kulig nad jezioro Glinki
Napisał Sekretariat   
Saturday, 24 February 2018

         15 .02.2018 r. był mroźnym dniem ale pełnym zabawy i dobrych wrażeń. Klasy I LO j i II LO j z naszej szkoły ruszyły z „Okopca” za mostem w stronę Orchówka saniami nad j. Glinki. Rzadka to już teraz podróż była ekscytująca i pełna niecodziennych doświadczeń.

        Na miejscu opiekun grupy p. Karol Repa przygotował dla uczestników wyjazdu zajęcia rekreacyjno- ruchowe, spacer wokół jeziora i wzajemną rywalizację. Po tak wyczerpującym czasie, pozostało już rozpalić ognisko i zjeść upieczone kiełbaski i ziemniaki. Pełni wrażeń, zahartowani i szczęśliwi „Modrzewiacy” wrócili do domów.

Ostatnia aktualizacja ( Saturday, 24 February 2018 )
Nasze uczennice kolejny raz okazały się najlepsze!!!
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 20 February 2018

      15 lutego 2018 roku w hali MOSiR we Włodawie odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Do zawodów przystąpiły dwie szkoły: I LO we Włodawie i ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie. Mecz został rozegrany zgodnie z regulaminem LWSZS do dwóch wygranych setów. Po zaciętym i pełnym zwrotów akcji meczu lepsze okazały się dziewczęta reprezentujące naszą szkołę wygrywając całe spotkanie 2-1 (14-25, 25-22, 15-13).

Skład zwycięskiej drużyny przedstawiał się następująco:

 1. PAJĄCZKOWSKA EWA III TH
 2. NIEDŹWIECKA JULIA IV TB
 3. GROMEK NATALIA II LO A
 4. BŁASZCZUK KLAUDIA III TG
 5. PETRUK SARA II LO A
 6. KURYLUK JULIA II LO B/D
 7. SKRZYNSKA JULIA II LO B/D
 8. PĘCHERZ NATALIA IV TG
 9. WLAŹ WIOLETA I TG
 10. DENISIUK KAMILA I TG
 11. YUZVIUK VIKTORIIA II LO B/D

PS

 

opiekun: Dorota Wiśniewska

GRATULUJEMY ZWYCIĘSKIEJ EKIPIE !

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 20 February 2018 )
KONKURS CZYTELNICZY - ETAP SZKOLNY
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 20 February 2018

Gratulacje zwycięzcom i uczestnikom konkursu czytelniczego!
Pierwszy etap XV Powiatowego Konkursu Czytelniczego („Demony współczesności"
w twórczości Anny Onichimowskiej) już za nami. Do konkursu przystąpiło 41 uczniów. Najlepszą znajomością treści książki „ Hera, moja miłość" wykazali się:

 • Klaudia Wlaź - 2LOB
 • Beata Karpińska - 2 LOJ
 • Wiktoria Wasilewska - 2LOB
 • Iga Mirończuk - 1LOB
 • Magda Sokołowska- 1LOB
 • Martyna Waszczeniuk- 1TH
 • Daniel Kuchalski - 1TŻ
 • Przemysław Botwina -kl. 3 TI
 • Piotr Pawelec- 3 TI
 • Krzysztof Paciorkowski - 1TPS

Wymienieni uczniowie będą reprezentować szkołę w finale konkursu - 23 kwietnia 2018r., w MBP we Włodawie.
Wszystkim uczestnikom gratuluję i zapraszam do udziału w przyszłym roku- opiekun konkursu - H. Karpiuk

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 20 February 2018 )
Czytaj całość...
Spotkanie z Rzecznikiem Powiatowej Komendy Policji we Włodawie
Napisał Sekretariat   
Sunday, 18 February 2018

       W dniu 4 grudnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych wszystkich typów ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, uczestniczyli w spotkaniu z Rzecznikiem Powiatowej Komendy Policji we Włodawie. Wzorem lat poprzednich uczniowie poznali jakie regulacje prawne przyświecają odpowiedzialności karnej nieletnich. Jak dane czyny określa kodeks karny i jakie za nie grożą kary. Spotkanie miało służyć zapobiegnięciu sytuacji konfliktu młodego człowieka z prawem, poprzez uświadomienie grożących mu reperkusji za popełnienie danego czynu.
       Kolejnym tematem spotkania była tak ostatnio głośno poruszana kwestia cyberprzemocy. Pani Rzecznik wyjaśniła na czym polega to zjawisko, kiedy i gdzie do niej doprowadza. Zaproponowała sposoby na uniknięcie narażenia na cyberprzemoc.
Małgorzata Oleniak

<< Pierwsza < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 45 z 85
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3874334