tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Uwaga konkurs "Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne"
Uwaga konkurs "Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne"
Napisał Sekretariat   
Czwartek 12 marca 2009

EKONOMIA NA WESOŁO I Z NAGRODAMI

Animowani bohaterowie opowiedzą o ważnych zjawiskach gospodarczych

Już 16 marca rusza III edycja konkursu Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne. To kolejne spotkanie z bohaterami edukacyjnych kreskówek: Eugeniuszem Locim, Wynalazcą, Królem i ich licznymi przyjaciółmi. Konkurs jest skierowany do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami konkursu są: Fundacja Nauka i Wiedza oraz Narodowy Bank Polski.

 

Przyjemna i pożyteczna nauka ekonomii

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania gospodarki i najważniejszych pojęć, z którymi spotykamy się czytając codzienną prasę czy serwisy internetowe. Podstawowa wiedza z zakresu finansów i ekonomii jest niezbędna każdemu wchodzącemu w dorosłe życie młodemu człowiekowi - zarówno do zrozumienia wszelkich mechanizmów funkcjonowania państwa i społeczeństwa, jak i do zarządzania finansami osobistymi.

Atrakcyjna, a przy tym lekka forma przekazu wiedzy umożliwia uczniom zrozumienie trudnych zagadnień z dziedziny ekonomii i finansów. Dodatkowo, organizatorzy na stronie www.edukator.pl publikują gotowe do pobrania scenariusze zajęć lekcyjnych, przy realizacji których można z powodzeniem wykorzystać filmy konkursowe. Inicjatywa łączy pożyteczne treści z możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych.

 

Zapamiętaj, wymyśl, wygraj!

Od 16 marca na specjalnej stronie internetowej www.edukator.pl, a także www.nbportal.pl dostępne dostępnych będzie 12 zabawnych filmów animowanych. Każdy z nich wyjaśni istotę wybranego pojęcia z dziedziny ekonomii, finansów, gospodarki. W tej edycji będą to: cykl koniunkturalny, działalność gospodarcza, emerytura, globalizacja, kredyty, migracje zarobkowe, przedsiębiorczość, płatności bezgotówkowe, system płatniczy, ubezpieczenia, własność prywatna i wolny rynek.

 

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć edukacyjne kreskówki, zarejestrować się za pomocą specjalnego formularza, odpowiedzieć na losowo wybrane pytania dotyczące prezentowanych w animacjach pojęć ekonomicznych (można to zrobić tylko raz) oraz wymyślić hasła promujące cały tegoroczny cykl filmów konkursowych.

 

Pierwsze 2000 zgłoszonych szkół otrzyma na życzenie DVD z 12 filmami animowanymi, które można będzie wykorzystać jako materiał uzupełniający na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie czy przedsiębiorczości. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczniów, ich opiekunów, a także szkół.

 

Konkurs potrwa od 16 marca 2009 r. do 5 czerwca 2009 r. a jego wyniki zostaną ogłoszone do 19 czerwca. Szczegóły dotyczące nagród oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.edukator.pl.

 

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela:

Andrzej Ciastoń, Fundacja Nauka i Wiedza,

, 0502 360 762

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5832336