tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Z wizytą w chełmskim muzeum, czyli wielkie starcie z chińską armią!
Z wizytą w chełmskim muzeum, czyli wielkie starcie z chińską armią!
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 18 March 2009

            Pomysł na zorganizowanie wycieczki, a raczej krótkiego wypadu do Chełma na wystawę prezentującą chińską terakotową armię okazał się bardzo udany. Nie był to tylko edukacyjny wyjazd, ponieważ mieliśmy przy tym sporo rozrywki. Muzeum wraz z wystawą gwarantowało nam dużo atrakcji.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Mogliśmy poznać nie tylko  historię ośmiu tysięcy terakotowych chińskich wojowników stworzonych za panowania pierwszego chińskiego cesarza Qin Si Huang Di

(III w. p.n.e), ale również dowiedzieć się, jak te gliniane figury powstawały. Takie posągi obejrzeliśmy na początku w filmie, a później już na żywo – wrażenia nie do przecenienia! Gliniane figury stały się ciekawym obiektem naszych fotografii, których powstało bardzo dużo. Oprócz tego, na koniec naszego pobytu w muzeum, mogliśmy przymierzyć chińskie „szaty” i mieliśmy przy tym dobrą zabawę.

Szkoda, że nasz wyjazd trwał bardzo krótko, liczymy jednak, że będzie ich więcej!

 

Opr.: Piotr Motwicki, kl.1a/h

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 18 March 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3666539