tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny
Napisał Sekretariat   
Czwartek 26 marca 2009

Galeria zdjęć

W piątek, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny uczniowie Modrzewiaka uroczyście pożegnali zimę. Wiosna została przywitana bardzo rozrywkowo, nie zabrakło również atrakcji sportowych. 

Swój „żal” z powodu odejścia zimy wyraził na początku Pan Dyrektor Mirosław Trociuk. Następnie widowisko uczynili maturzyści z, jak sami przyznali, klasy specjalnej Pani Grażyny Dyśko.  Tańcom, śpiewom nie byłoby końca gdyby nie to, że czekały już kolejne atrakcje. Apogeum dnia wiosny stanowił mecz piłki nożnej między uczniami, a nauczycielami II LO.  Emocje były ogromne, jednak po zaciętej rywalizacji uczniowie musieli uznać wyższość teamu nauczycielskiego. Co tu ukrywać: mimo lat nauczyciele po prostu grali lepiej. Ale nie wynik jest najważniejszy. Nikt z nas nie zapomni brawurowych akcji zawodników z jednej i drugiej strony. Leo Benhaker byłby z nich dumny.  Może by tak wystartować w 2012 na Ukrainie?   

Kolejnym  punktem programu był mecz w siatkówkę, lecz wcześniej podczas przerwy zaprezentowały się klasy, które postanowiły uczcić ten niesamowity dzień barwnym i wesołym przebraniem.  Pokazały się II A, II B, I Ti oraz klasa specjalna, którą publiczność uznała za wygranych w zaciętej rywalizacji  przebraniowej. Był również konkurs indywidualny, który wygrał gość z Rosji,  prosił nas o nieujawnianie tożsamości, gdyż jak się później okazało, jest poszukiwany przez intercom międzynarodowym listem gończym. Być może dlatego wygrał! Co bądź konkurs nie będzie powtarzany, a towarzysz za wschodniej wygrał 2000 gr! Słyszeliśmy, że wszystko już zdążył przejeść  w sklepiku.

   Mecz siatkówki cieszył się już znacznie mniejszym zainteresowaniem, ale dla fanów tego sportu nie zabrakło emocji. Pierwszy set zdecydowanie pocisnęli nauczyciele gromiąc dotkliwie uczniów.  Wydawać by się mogło, że przegramy i w tej dyscyplinie, lecz nie! 2 kolejne sety nauczyciele poddali przy umiarkowanym oporze. Słyszano pogłosy, że się zmęczyli. Ale nie ma co - gra była wyśmienita, a zawodnicy obu stron na boisku byli jak medaliści Raula Rozano.

Na koniec Opiekun Samorządu przedstawił oficjalnie nowego Przewodniczącego SU – Przemka Budzyńskiego z klasy I Ti. Życzymy mu wiele wytrwałości i pomysłów w działaniach samorządowych.

Tak Modrzewski przegonił  zimę, która według zapewnień synoptyków niedługo odejdzie w coroczną wędrówkę dookoła świata…

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 26 marca 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5832195