tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow OKRĄGŁY STÓŁ - dwadzieścia lat później
OKRĄGŁY STÓŁ - dwadzieścia lat później
Napisał Sekretariat   
Piątek 3 kwietnia 2009

16 marca 2009 r. w II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie odbyło się spotkanie wicewojewody lubelskiego Pani Henryki Strojnowskiej z młodzieżą tej szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 Tematem spotkania była problematyka związana z okolicznościami zwołania i dziejowym znaczeniem obrad Okrągłego Stołu. Wicewojewoda Henryka Strojnowska w osobistej refleksji pokazała uczniom II LO, że Okrągły Stół pokazał jak sztuka mądrego, choć trudnego, kompromisu zapoczątkowała tworzenie demokracji w Polsce, inspirując zarazem inne kraje „bloku wschodniego” do podobnej drogi przemian. Odpowiadając na liczne pytania młodzieży Pani Strojnowska opowiedziała o swoich osobistych doświadczeniach i przeżyciach związanych z działalnością opozycyjną w niezależnym ruchu studenckim, entuzjazmem towarzyszącym wyborom z 4 czerwca 1989 r. oraz o możliwościach jakie niesie ze sobą demokracja.

         Spotkanie pokazało, że pracownicy administracji państwowej wysokiego szczebla mogą zrobić sporo dobrego wychodząc zza biurek i rozmawiając z młodymi ludźmi o niedawnej przeszłości i współczesności w kontekście swoich osobistych przeżyć i refleksji – oczywiście jeśli takowe posiadają.

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 3 kwietnia 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5832333