tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow OKRĄGŁY STÓŁ - dwadzieścia lat później
OKRĄGŁY STÓŁ - dwadzieścia lat później
Napisał Sekretariat   
Piątek 3 kwietnia 2009

16 marca 2009 r. w II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie odbyło się spotkanie wicewojewody lubelskiego Pani Henryki Strojnowskiej z młodzieżą tej szkoły.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 Tematem spotkania była problematyka związana z okolicznościami zwołania i dziejowym znaczeniem obrad Okrągłego Stołu. Wicewojewoda Henryka Strojnowska w osobistej refleksji pokazała uczniom II LO, że Okrągły Stół pokazał jak sztuka mądrego, choć trudnego, kompromisu zapoczątkowała tworzenie demokracji w Polsce, inspirując zarazem inne kraje „bloku wschodniego” do podobnej drogi przemian. Odpowiadając na liczne pytania młodzieży Pani Strojnowska opowiedziała o swoich osobistych doświadczeniach i przeżyciach związanych z działalnością opozycyjną w niezależnym ruchu studenckim, entuzjazmem towarzyszącym wyborom z 4 czerwca 1989 r. oraz o możliwościach jakie niesie ze sobą demokracja.

         Spotkanie pokazało, że pracownicy administracji państwowej wysokiego szczebla mogą zrobić sporo dobrego wychodząc zza biurek i rozmawiając z młodymi ludźmi o niedawnej przeszłości i współczesności w kontekście swoich osobistych przeżyć i refleksji – oczywiście jeśli takowe posiadają.

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 3 kwietnia 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4580152