tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Laureaci z Modrzewiaka
Laureaci z Modrzewiaka
Napisał Sekretariat   
Środa 21 stycznia 2015

      10 stycznia 2015 r. w Galerii Malarstwa Polskiego na Zamku Lubelskim odbyło  się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Literacko-PlastycznegoZwyczaje i obrzędy naszych dziadków" zorganizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań tradycją własnej rodziny i miejscowości oraz wzbudzanie poczucia dumy z tradycji rodzinnych i obyczajowości społeczności lokalnych. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowywali prace literackie w dowolnej formie (wywiad, reportaż, wspomnienie, kartka z pamiętnika itp.) wzbogacone o prezentacje multimedialne. W kategorii plastycznej prace mogły być wykonane dowolna techniką – ważny był nie tylko sposób wykonania ale przed wszystkim temat.

 

Najlepsze prace przygotowali uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. we Włodawie i zostali laureatami konkursu. Eryk Popko za pracę „Ja, brodacz ze Sławatycz” otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii literackiej. Drugie miejsce w tej samej kategorii przyznano Magdalenie Wołodko – autorce pracy „Jak to się dawniej w Wyrykach na weselach bawiono- według opowieści ciotki Werki”. Jury doceniło zarówno bogactwo materiałów faktograficznych jak i literacką wartość prac. W kategorii prac plastycznych I miejsce przyznano Paulinie Andor. Prace tych uczniów powstały pod merytoryczna opieką polonistki p. Renaty Holaczuk. II miejsce w kategorii plastycznej otrzymała Karolina Wołoszyn, która wykonała pracę pod kierunkiem p. Urszula Kalenik. Na gali uczennice z Modrzewiaka  zaprezentowały się w nadbużańskich strojach ludowych, zaś Eryk wystąpił w swoim stroju sławatyckiego brodacza, wywołując tym samym ogromne zainteresowanie.

I miejsca w kategorii literackiej wśród uczniów szkół podstawowych otrzymał Bartłomiej Holaczuk ze Szkoły podstawowej nr 2 we Włodawie. Bartek pisał prace pod kierunkiem p. Eweliny Komaszewskiej.

Nagrody laureatom konkursu wręczył Minister Tadeusz Sławecki.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5845175