tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Akademia Programowania kolejnym krokiem ku przyszłości
Akademia Programowania kolejnym krokiem ku przyszłości
Napisał Sekretariat   
Niedziela 25 stycznia 2015

 W twórczym procesie nauczania programowania, jako kompetencji niezbędnej w obecnej chwili i w przyszłości, brało udział 12 uczniów z naszej szkoły oraz uczeń gimnazjum. Zajęcia odbywały się w kolejne soboty w miesiącach listopadzie i grudniu pod kierunkiem Stanisława Kwaśniewicza inicjatora projektu w naszej szkole. Projekt Akademia Programowania to przedsięwzięcie, którego celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych wśród młodzieży oraz merytoryczne i technologiczne wsparcie kadry nauczającej programowania. Przy zaangażowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji udało się przeszkolić 40 nauczycieli, utworzyć 32 Strefy Programowania w 32 szkołach, a przede wszystkim zachęcić do kodowania ponad 2000 uczniów, na różnym poziomie zaawansowania.

Akademia programowania

O poziomie osiągniętym przez naszych uczniów świadczą wyniki ogłoszone na stronie projektu WWW.programuj.edu.pl, 6 uczniów znalazło się w grupie 26 najlepszych z całej Polski. Ich indywidualna wytrwała praca została nagrodzona medalami.

Medale za pracę na wszystkich poziomach otrzymali:

Justyna Komarowska

6379 pkt

Marcin Rudko

6293 pkt

Tomasz Dyśko

5845 pkt

Patryk Świerkowski

5202 pkt

Paweł Fudala

4954 pkt

Piotr Wróbel

4745 pkt

 Wszyscy uczniowie nagrodzeni zostali dyplomami. Pracę w Akademii Programowania docenił dyrektor szkoły Pan Eugeniusz Omelczuk, osobiście wręczając medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy sobotnich zajęć bardzo pozytywnie ocenili taką formę nauczania programowania i mają nadzieję, że projekt będzie kontynuowany w przyszłości. 

Nazwisko

Imię

Szkoła

Klasa

Adamiuk

Magdalena

LOb

1

Demianiuk

Mateusz

Ti

2

Dyśko

Tomasz

LOb

1

Fudala

Paweł

Ti

4

Komarowska

Justyna

Ti

4

Kupisz

Michał

LOb

3

Rudko

Marcin

Ti

2

Rudko

Mateusz

Gimnazjum

 

Świerkowski

Patryk

Ti

2

Tetera

Michał

Ti

2

Weremczuk

Nikodem

Ti

2

Wróbel

Piotr

Ti

2

Zamościński

Patryk

LOb

3

Gratuluję wyników Stanisław Kwaśniewicz
Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 24 lutego 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4575022