tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Drzwi Otwarte UMCS
Drzwi Otwarte UMCS
Napisał Sekretariat   
Saturday, 28 February 2015

  W piątek, 13 marca 2015 roku odbędą się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Impreza skierowana jest nie tylko do tegorocznych maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów, ale także do uczniów klas 1 i 2 szkół ponadgimnazjalnych, dla których będzie to doskonała okazja, aby poznać ofertę edukacyjną wszystkich 12 Wydziałów UMCS. W tym roku Uczniowie, którzy wezmą udział w Drzwiach Otwartych, dowiedzą się również, jak wygląda rekrutacja na największą lubelską uczelnię oraz kiedy i jakie dokumenty należy złożyć przed podjęciem studiów na UMCS. Przygotowano także cykl konsultacji z doradcami zawodowymi, które pomogą Uczniom w wyborze ścieżki kształcenia i kariery.

Tegoroczne Drzwi Otwarte rozpoczną się o godzinie 9.00 w budynku Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka, położonego przy  ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie. Zainauguruje je prof. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.kandydat.umcs.pl.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3744552