tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Drzwi Otwarte UMCS
Drzwi Otwarte UMCS
Napisał Sekretariat   
Sobota 28 lutego 2015

  W piątek, 13 marca 2015 roku odbędą się Drzwi Otwarte Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Impreza skierowana jest nie tylko do tegorocznych maturzystów, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów, ale także do uczniów klas 1 i 2 szkół ponadgimnazjalnych, dla których będzie to doskonała okazja, aby poznać ofertę edukacyjną wszystkich 12 Wydziałów UMCS. W tym roku Uczniowie, którzy wezmą udział w Drzwiach Otwartych, dowiedzą się również, jak wygląda rekrutacja na największą lubelską uczelnię oraz kiedy i jakie dokumenty należy złożyć przed podjęciem studiów na UMCS. Przygotowano także cykl konsultacji z doradcami zawodowymi, które pomogą Uczniom w wyborze ścieżki kształcenia i kariery.

Tegoroczne Drzwi Otwarte rozpoczną się o godzinie 9.00 w budynku Akademickiego Centrum Kultury Chatka Żaka, położonego przy  ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie. Zainauguruje je prof. Stanisław Michałowski, Rektor UMCS.

Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.kandydat.umcs.pl.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5845100