tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Kolejny sukces w konkursie "Deutsch macht SpaB"
Kolejny sukces w konkursie "Deutsch macht SpaB"
Napisał Sekretariat   
Czwartek 16 kwietnia 2009

28 marca odbył się trzeci etap konkursu
„Deutsch macht SpaB” (druga edycja).
Uczestniczyło w nim 13 najlepszych uczniów. 
 

Dwie uczennice naszej szkoły: Judyta Kopytko z klasy III i (opiekun Pani Jadwiga Bańkowska-Popiołek) i Małgorzata Olszewska z klasy III a (opiekun Pani Agnieszka Mazurek) zakwalifikowały się do trzeciego etapu konkursu „Deutsch macht SpaB” organizowanego przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Chełmie.

Etap trzeci, w odróżnieniu do dwóch poprzednich etapów, polegał na zaprezentowaniu przez uczestników jednego z dwóch tematów: albo związanego z naszym regionem, albo z kulturą krajów niemieckojęzycznych. Tematy, które zostały wybrane przez uczestników dotyczyły ich rodzimych miejscowości (m.in. Kraśnik, Bełżyce, Włodawa, Biłgoraj i okolice, Świdnik); tematy kulturoznawcze to m.in. „Język niemiecki w Austrii”, „Wiedeń”, „Nadrenia Północna-Westfalia”, „Bal Wiedeński”, „Szkolna wymiana młodzieży”, „Niemieckie zespoły rockowe”.

Wszystkie prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie językowym, a uczestnicy wykazali się wielką pomysłowością i zaangażowaniem przy przygotowaniu tematów. Dlatego komisja konkursowa miała wielkie trudności z przyznawaniem poszczególnych miejsc. Po burzliwych naradach miejsce pierwsze przyznano Damianowi Olczukowi z LO w Międzyrzeczu Podlaskim (nauczyciel prowadzący Iwona Szaroń), miejsce drugie Agnieszce Mądzik (I LO w Chełmie, nauczyciel prowadzący Renata Jóźwiak) i miejsce trzecie Małgorzacie Olszewskiej (ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, nauczyciel prowadzący Agnieszka Mazurek). Każdy z uczestników konkursu otrzymał atrakcyjne nagrody ufundowane przez wydawnictwa językowe, NKJO Chełm oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Ten ostatni ufundował laureatom trzech pierwszych miejsc atrakcyjne nagrody rzeczowe: aparat cyfrowy oraz markowe pióra. Wszyscy finaliści otrzymają indeksy Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Chełmie.

 

Gratulujemy wspaniałych wyników uczennicom

i ich nauczycielom prowadzącym

reprezentującym naszą szkołę.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5832364