tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Wizyta w PWSZ
Wizyta w PWSZ
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 08 April 2015

    31 marca 2015 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Państwowa Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Tegoroczni maturzyści z klas technikalnych spotkali się z wykładowcami z różnych kierunków a także poznali bardzo bogatą bazę naukowo – dydaktyczną uczelni. Niezwykłe wrażenie wywarła zwłaszcza wizyta w Centrum Studiów Inżynieryjnych PWSZ, znajdującym się w Depułtyczch Królewskich. Uczniowie zwiedzili laboratorium mechaniki i budowy maszyn oraz laboratorium lotnicze, wyposażone w nowoczesny sprzęt. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium obróbki hydrościernej, obróbki plastycznej metali a także – tunel aerodynamiczny, laboratorium nawigacji lotniczej oraz symulator lotu. Młodzieży umożliwiono także zwiedzanie pasa startowego oraz hangaru wraz z parkiem maszyn.

PWSZ

Wyposażenie uczelni wywarło spore wrażenie na zwiedzających, którzy właśnie nowoczesne laboratoria wymieniali jako zasadniczy atut PWSZ w Chełmie.

Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 08 April 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3996018