tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Święto Wojsk Inżynieryjnych w 2 Mazowieckim Pułku Saperów
Święto Wojsk Inżynieryjnych w 2 Mazowieckim Pułku Saperów
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 27 kwietnia 2015

   W dniu 17 kwietnia w 2 Mazowieckim Pułku Saperów odbyły się uroczyste obchody Święta Wojsk Inżynieryjnych w rocznicę forsowania Odry i Nysy Łużyckiej w 1945 r. Uroczystości rozpoczęła msza polowa z udziałem zaproszonych gości, byłych dowódców kazańskiej brygady, władz samorządowych a następnie złożono wieńce i wiązanki kwiatów przed pomnikiem poległych saperów. Naszą szkołę reprezentowali dyrektor szkoły Eugeniusz Omelczuk oraz nauczyciel historii Mariusz Czuj. Po przyjęciu meldunku o gotowości pododdziałów do uroczystości dowódca Pułku – pułkownik Adam Przygoda wraz z wiceministrem Maciejem Jankowskim zajęli miejsca na trybunie honorowej. Całość ceremonii zakończyła defilada honorowa. Tegoroczne obchody pokazały, że współczesny saper to żołnierz na którego zawsze można liczyć. Wyposażony w sprzęt oraz w gotowości do działania w kraju i poza granicami. Chwała saperom!.

Zapraszamy do galerii.

 

Saperzy święto

 

 

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 27 kwietnia 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5832578