tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Włodawa i wspólny rynek
Włodawa i wspólny rynek
Napisał Sekretariat   
Środa 10 czerwca 2015

   2 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym, zatrzymali się Ekspert dr Andrzej Dumała- UMCS Wydział Politologii i Animator – Mateusz Wojciesze,  koordynator projektu   i ambasador programów europejskich w ramach CEO. Przyjechali na zaproszenie uczniów tej szkoły, oraz  ich opiekunki: p. Małgorzaty Oleniak( nauczyciel wos i historii).

    Na spotkanie zaproszono także uczniów z PG nr 2 we Włodawie, kl. III d oraz ich wychowawczynię p. Renatę Grzegorczyk  ( nauczyciel wos i historii). Podczas warsztatów, wspólnie zastanawiano się czym jest UE w praktyce, i jakie skutki, te pozytywne i negatywne, przyniosła pierwsza dekada członkowstwa Polski w strukturach Wspólnoty  dla każdego z nas.

   Spotkanie rozpoczęła prezentacja filmu- sondy przygotowanego przez uczniów II LO j: Roberta Mietiółkę i Damiana Kasprzaka, dotyczącego oceny przez społeczność lokalną, skutków członkowstwa  Polski w UE.  Animator projektu podzielił się swoimi doświadczeniami z projektami unijnymi, w tym dotyczącymi wymian międzynarodowych i pracy w UE. Ekspert  tematu omawiał teorię funkcjonowania instytucji prawodawczych UE, rynku pracy, przy okazji dzieląc się licznymi ciekawostkami z tej dziedziny.

EUL odjechał do następnych szkół z niewielkich miejscowości w Polsce.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5608656