tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Nowi uczniowie Modrzewiaka
Nowi uczniowie Modrzewiaka
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 31 sierpnia 2015

               W drugiej połowie sierpnia ponad 20 uczniów  z Ukrainy przebywało w naszej szkole na obozie adaptacyjnym. Zasadniczym celem pobytu była nauka języka polskiego. Zajęcia prowadzili nauczyciele różnych przedmiotów. Nauka nie odbywała się tylko  w szkolnych ławkach - uczniowie uczyli sie języka polskiego w czasie wspólnego gotowania, pieczenia,  śpiewania, grania w piłkę oraz w sytuacjach codziennych ...

nowi Uczniowie

Nauczyciele z ZSZ Nr 1 i II LO pracowali z młodzieżą w charakterze wolontariuszy.    Dwanaście już  osób skompletowało dokumenty zdecydowało sie na naukę w Zespole Szkół  Zawodowych i II Liceum Ogólnikształcącym. Młodzież z Ukrainy wybrała różne możliwości kształcenia: cześć będzie uczyła sie w klasach licealnych, część wybrała edukację w klasach technikalnych.  Bardzo podoba się im Włodawa, są zachwyceni niezwykle bogatą bazą szkolną. Wszyscy będa mieszkali w wyremontowanym szkolnym internacie.  Życzymy powodzenia!

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 31 sierpnia 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5832612