tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Nowi uczniowie Modrzewiaka
Nowi uczniowie Modrzewiaka
Napisał Sekretariat   
Monday, 31 August 2015

               W drugiej połowie sierpnia ponad 20 uczniów  z Ukrainy przebywało w naszej szkole na obozie adaptacyjnym. Zasadniczym celem pobytu była nauka języka polskiego. Zajęcia prowadzili nauczyciele różnych przedmiotów. Nauka nie odbywała się tylko  w szkolnych ławkach - uczniowie uczyli sie języka polskiego w czasie wspólnego gotowania, pieczenia,  śpiewania, grania w piłkę oraz w sytuacjach codziennych ...

nowi Uczniowie

Nauczyciele z ZSZ Nr 1 i II LO pracowali z młodzieżą w charakterze wolontariuszy.    Dwanaście już  osób skompletowało dokumenty zdecydowało sie na naukę w Zespole Szkół  Zawodowych i II Liceum Ogólnikształcącym. Młodzież z Ukrainy wybrała różne możliwości kształcenia: cześć będzie uczyła sie w klasach licealnych, część wybrała edukację w klasach technikalnych.  Bardzo podoba się im Włodawa, są zachwyceni niezwykle bogatą bazą szkolną. Wszyscy będa mieszkali w wyremontowanym szkolnym internacie.  Życzymy powodzenia!

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 31 August 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3745453