tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!
Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 22 September 2015

    Jak co roku, pierwszego września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8.00 miała miejsce uroczysta Msza święta w kościele pod wezwaniem św. Ludwika, potem odbyło się spotkanie w hali sportowej. W szkolnej inauguracji roku szkolnego 2015/2016 uczestniczyli nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także zaproszeni goście. Szczególną opieką otoczeni zostali uczniowie klas pierwszych, których w tym roku w ZSZ Nr 1 i II LO jest ponad dwustu. Wśród nich ponad dziesięć osób pochodzi z Ukrainy. Miłym akcentem było wręczenie stypendium Zarządu Powiatu najlepszym uczniom. W tym roku po 150 zł miesięcznie będą otrzymywali: Edyta Łapińska, Katarzyna Mazurek, Aleksandra Prucnal, Tomasz Dyśko oraz Marcin Rudko. Kandydatami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów są: Jakub Oszust i Piotr Wróbel.
    Mamy nadzieję, że spełnią się najlepsze życzenia, które na nowy rok szkolny złożył uczniom i nauczycielom dyrektor szkoły pan Eugeniusz Omelczuk.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3995957