tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Targi BAKEPOL
Targi BAKEPOL
Napisał Sekretariat   
Wtorek 20 października 2015

  13 października 2015r., uczniowie klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie cukiernik, uczestniczyli w targach Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego „BAKEPOL" w Lublinie.

targi BAKEPOL

 

 

 

Uczniowie zapoznali się z nowościami technicznymi i technologicznymi związanymi z cukiernictwem i piekarstwem. Mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących formowania wyrobów piekarskich takich jak: chałki, tradycyjne lubelskie cebularze, plecionki. Mogli również skosztować różnych wyrobów cukierniczych i piekarskich: ciastek i ciasteczek, drożdżówek, pralin, lodów, deserów, różnorodnego pieczywa.
Porozmawiać z przedstawicielami firm produkującymi maszyny i urządzenia, komponenty piekarskie i cukiernicze, zasięgnąć informacji dotyczących technologii produkcji cukierniczych, podejrzeć pracę maszyn cukierniczych i piekarskich oraz sposoby wykonania różnych wyrobów cukierniczych.


Uczniowie z wyjazdu są bardzo zadowoleni i nie mogą doczekać się wizyty na kolejnych targach branżowych.
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Pana Janusza Sławińskiego właściciela Firmy Handlowo Produkcyjno Usługowej "Slawex" we Włodawie, który ufundował przejazd autokarem.
Eugeniusz Oreńczuk

Zapraszamy do galerii

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 20 października 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5833040