tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Targi BAKEPOL
Targi BAKEPOL
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 20 October 2015

  13 października 2015r., uczniowie klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie cukiernik, uczestniczyli w targach Przemysłu Piekarskiego i Cukierniczego „BAKEPOL" w Lublinie.

targi BAKEPOL

 

 

 

Uczniowie zapoznali się z nowościami technicznymi i technologicznymi związanymi z cukiernictwem i piekarstwem. Mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących formowania wyrobów piekarskich takich jak: chałki, tradycyjne lubelskie cebularze, plecionki. Mogli również skosztować różnych wyrobów cukierniczych i piekarskich: ciastek i ciasteczek, drożdżówek, pralin, lodów, deserów, różnorodnego pieczywa.
Porozmawiać z przedstawicielami firm produkującymi maszyny i urządzenia, komponenty piekarskie i cukiernicze, zasięgnąć informacji dotyczących technologii produkcji cukierniczych, podejrzeć pracę maszyn cukierniczych i piekarskich oraz sposoby wykonania różnych wyrobów cukierniczych.


Uczniowie z wyjazdu są bardzo zadowoleni i nie mogą doczekać się wizyty na kolejnych targach branżowych.
Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Pana Janusza Sławińskiego właściciela Firmy Handlowo Produkcyjno Usługowej "Slawex" we Włodawie, który ufundował przejazd autokarem.
Eugeniusz Oreńczuk

Zapraszamy do galerii

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 20 October 2015 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3996040