tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 9 listopada 2015

    13 pażdziernika miała miejsce w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz uczniowie spotkali sie w hali sportowej, by wspólnie świętować. Akademia rozpoczęła się choralnym wykonaniem "Dezyderaty".

    Potem uczniowie do wspólnego występu zaprosili nauczycieli i pracowników szkoły, którzy świetnie sprawdzili sie w roli aktorów. Były oczywiście życzenia i liryczno- muzyczne dedykacje. W koncercie dedykowanym wszystkim pracownikom szkoły wystąpili uczniowie klasy I b, II d i II j. Miłym akcentem uroczystości było wręczenie nagród nauczycielom i pamiatkowych statuetek osobom współpracującym z nasza szkołą.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4697418