tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Lekcje z ZUS
Lekcje z ZUS
Napisał Sekretariat   
Monday, 16 November 2015
Lekcje z ZUS" to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

   Pragnąc wyposażyć młodzież ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie w teoretyczną ale przede wszystkim, praktyczną wiedzę dotyczącą rodzajów ubezpieczeń społecznych, emerytur, rent i zasiłków, „ Modrzak" pod opieką p. Małgorzaty Oleniak- nauczyciela wos, przystąpił do projektu. Jednym ze sposobów na poznanie ZUS w praktyce, było spotkanie zorganizowane, na terenie szkoły z panią Kierownik Biura Terenowego: Janiną Zarczuk.

   Podczas zajęć ( 9. XI. 2015r.), pani Kierownik, przybliżyła słuchaczom kwestie dotyczące rozliczeń przedsiębiorców z ZUS, rodzaje i terminy składek. Możliwości zawieszenia i rozwiązania przez przedsiębiorców działalności gospodarczej.
Kolejnym etapem programu będzie konkurs wiedzy o ZUS, którego I część odbędzie się 16. XI. 2015r. Młodzież z całego kraju, walczyć będzie o cenne nagrody rzeczowe.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3874259