tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Lekcje z ZUS
Lekcje z ZUS
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 16 listopada 2015
Lekcje z ZUS" to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

   Pragnąc wyposażyć młodzież ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie w teoretyczną ale przede wszystkim, praktyczną wiedzę dotyczącą rodzajów ubezpieczeń społecznych, emerytur, rent i zasiłków, „ Modrzak" pod opieką p. Małgorzaty Oleniak- nauczyciela wos, przystąpił do projektu. Jednym ze sposobów na poznanie ZUS w praktyce, było spotkanie zorganizowane, na terenie szkoły z panią Kierownik Biura Terenowego: Janiną Zarczuk.

   Podczas zajęć ( 9. XI. 2015r.), pani Kierownik, przybliżyła słuchaczom kwestie dotyczące rozliczeń przedsiębiorców z ZUS, rodzaje i terminy składek. Możliwości zawieszenia i rozwiązania przez przedsiębiorców działalności gospodarczej.
Kolejnym etapem programu będzie konkurs wiedzy o ZUS, którego I część odbędzie się 16. XI. 2015r. Młodzież z całego kraju, walczyć będzie o cenne nagrody rzeczowe.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5532886