tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow MISTRZOWSKA INTERPRETACJA JESIENINA
MISTRZOWSKA INTERPRETACJA JESIENINA
Napisał Sekretariat   
Wtorek 5 stycznia 2016

„Łzy i rojenia, kwiaty, marzenia- daruję ci...". Pod takim hasłem odbył się II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej. Zmagania konkursowe w dniu 16 grudnia 2015 roku zorganizowała Katedra Slawistyki Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie.
Tegoroczna edycja konkursu była poświęcona twórczości wybitnego rosyjskiego poety Siergieja Jesienina w 120 rocznicę jego urodzin. Do udziału w konkursie zgłosiło się 40 uczniów z całej Lubelszczyzny.
Swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentowali uczniowie z Chełma, Włodawy, Ryk, Hrubieszowa , Łukowa i Biłgoraja.
Jury w składzie: prof. Andriej Mielkow, dr Mirosława Kawecka, dr Teresa Giedz- Topolewska, dr Olga Osadczy oraz studenci Rafał Leśniak i Olena Dorofjejewa oceniało uczestników konkursu w kategorii śpiewu i recytacji.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I LO b Karolina Dyduch oraz uczeń klasy II LO d Kacper Kuśmirek ( opiekun Urszula Kalenik) .
Dzięki mistrzowskiej interpretacji utworu Jesienina „ List do Matki ‘' Kacper został laureatem I miejsca w kategorii recytacji.
Gratulujemy naszym reprezentantom odwagi, talentu i umiejętności językowych oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursowych.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5855374