tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow MISTRZOWSKA INTERPRETACJA JESIENINA
MISTRZOWSKA INTERPRETACJA JESIENINA
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 05 January 2016

„Łzy i rojenia, kwiaty, marzenia- daruję ci...". Pod takim hasłem odbył się II Wojewódzki Konkurs Pieśni i Poezji Rosyjskiej. Zmagania konkursowe w dniu 16 grudnia 2015 roku zorganizowała Katedra Slawistyki Instytutu Neofilologii PWSZ w Chełmie.
Tegoroczna edycja konkursu była poświęcona twórczości wybitnego rosyjskiego poety Siergieja Jesienina w 120 rocznicę jego urodzin. Do udziału w konkursie zgłosiło się 40 uczniów z całej Lubelszczyzny.
Swoje umiejętności wokalne i recytatorskie prezentowali uczniowie z Chełma, Włodawy, Ryk, Hrubieszowa , Łukowa i Biłgoraja.
Jury w składzie: prof. Andriej Mielkow, dr Mirosława Kawecka, dr Teresa Giedz- Topolewska, dr Olga Osadczy oraz studenci Rafał Leśniak i Olena Dorofjejewa oceniało uczestników konkursu w kategorii śpiewu i recytacji.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy I LO b Karolina Dyduch oraz uczeń klasy II LO d Kacper Kuśmirek ( opiekun Urszula Kalenik) .
Dzięki mistrzowskiej interpretacji utworu Jesienina „ List do Matki ‘' Kacper został laureatem I miejsca w kategorii recytacji.
Gratulujemy naszym reprezentantom odwagi, talentu i umiejętności językowych oraz zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursowych.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3831665