tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow "PULSAR" w amerykańskim programie EarthKAM
"PULSAR" w amerykańskim programie EarthKAM
Napisał Sekretariat   
Wtorek 5 stycznia 2016
 Członkowie Szkolnego Koła Astronomicznego PULSAR, które prężnie działa od dwudziestu już lat w naszej szkole, w dniach 10-13 listopada b.r. uczestniczyli w 50-tej Misji edukacyjnego projektu Sally Ride EarthKAM@Space Camp sponsorowanego przez NASA. Projekt ten pozwalał uczniom z całego świata zgłaszać propozycje wykonania z orbity okołoziemskiej fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi przy pomocy kamery znajdującej się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Wykonane zdjęcia przekazywane były następnie na Ziemię, po czym uczniowie mogli je oglądać, analizować i pobierać poprzez specjalną stronę internetową projektu.
logo.jpg

W bieżącej misji zarejestrowano 263 kont. Wykonano 5217 zdjęć zamówionych przez 19 485 uczniów z całego świata biorących udział w przedsięwzięciu. W tej grupie uczestników projektu znalazło się trzydziestu naszych uczniów, którzy zamówili wykonanie 250 fotografii. Nie wszystkie otrzymane fotografie spełniają oczekiwania, a szczególnie te, które miały przedstawiać Ziemię Włodawską i Lubelszczyznę ze względu na niesprzyjającą pogodę i dość grubą pokrywę chmur uniemożliwiającą wykonanie dobrych zdjęć. Rekompensatą są jednakże przepiękne fotografie z innych zakątków naszego globu ukazujące niezwykłą urodę Ziemi. Wśród możliwości wykorzystania tak bogatego materiału zdjęciowego warto wymienić takie dziedziny wiedzy czy dyscypliny naukowe jak m.in.: nauki o Ziemi, sozologię, technologię, matematykę, nauki związane z Kosmosem, wiedzę na temat NASA oraz ISS, czy też „Language Arts" w sensie szeroko rozumianej w różnorodnych kontekstach sprawności językowej.


Członkowie Koła PULSAR marzą o zorganizowaniu wystawy - takiej „z prawdziwego zdarzenia" - prezentującej piękno Ziemi widzianej z Kosmosu, ponieważ rozdzielczość uzyskanych fotografii pozwala na ich wydruk w formacie spełniającym wymóg tego rodzaju ekspozycji. Póki co wybrane zdjęcia dostępne są w wersji cyfrowej na specjalnej stronie internetowej stworzonej przez „Pulsarowiczów" (http://pulsar.edu.pl). Udział Pulsarowiczów w tym projekcie jest szeroko promowany w lokalnych mediach.


Zarówno grupa, jak też i każdy z uczestników indywidualnie otrzymali certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

australia.jpg

jemen.jpg

australia.jpg

australia.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 7 stycznia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
4168081