tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Uczniowie Modrzewiaka w etapie okręgowym Konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
Uczniowie Modrzewiaka w etapie okręgowym Konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
Napisał Sekretariat   
Thursday, 07 January 2016

    Drużyna złożona z uczennic II LO we Włodawie: Karoliny Dyduch, Klaudi Hołowacz oraz Pauli Skibińskiej, jako jedyna z powiatu włodawskiego, znalazła się w etapie okręgowym konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i w marcu przyszłego roku będzie rywalizować z takimi szkołami jak: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie czy III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie.


     Konkurs opiera się na wiedzy dotyczącej ubezpieczeń społecznych. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń.
Młodzież przygotowuje się do konkursu pod opieką pani Małgorzaty Oleniak- nauczyciela wos.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4030098