tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Uczniowie Modrzewiaka w etapie okręgowym Konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
Uczniowie Modrzewiaka w etapie okręgowym Konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych
Napisał Sekretariat   
Thursday, 07 January 2016

    Drużyna złożona z uczennic II LO we Włodawie: Karoliny Dyduch, Klaudi Hołowacz oraz Pauli Skibińskiej, jako jedyna z powiatu włodawskiego, znalazła się w etapie okręgowym konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i w marcu przyszłego roku będzie rywalizować z takimi szkołami jak: I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie, II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie czy III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie.


     Konkurs opiera się na wiedzy dotyczącej ubezpieczeń społecznych. Jest to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z tych ubezpieczeń.
Młodzież przygotowuje się do konkursu pod opieką pani Małgorzaty Oleniak- nauczyciela wos.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3939999