tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Ogólnopolska Akademia Programowania w naszej szkole - podsumowanie
Ogólnopolska Akademia Programowania w naszej szkole - podsumowanie
Napisał Sekretariat   
Wtorek 19 stycznia 2016

     Od końca września do końca listopada 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach pozalekcyjnych ucząc się programować i rozwiązywać problemy algorytmiczne pod kierunkiem Pana Stanisława Kwaśniewicza i Przemysława Dyśko. Ogólnopolska Akademia Programowania jest kolejnym projektem zorganizowanym przez Stowarzyszenie Talent i wspieranym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, do którego została zakwalifikowana nasza szkoła.
       Młodzi programiści pracowali w trzech grupach na różnym poziomie zaawansowania. Zajęcia odbywały się w soboty oraz po lekcjach w dniach roboczych. Uczniowie poznawali nowe algorytmy pozwalające na rozwiązywanie prostych i bardziej złożonych problemów algorytmicznych. Młodzi adepci sztuki programowania brali udział w konkursach organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Akademii Programowania, oraz innych stacjonarnych konkursach. Uczestniczyli w kursach organizowanych w ramach Akademii a także w kursach programowania organizowanych przez Uniwersytet Warszawski na platformach Main2.edu.pl lub main.edu.pl. Kursy zostały przygotowane i prowadzone pod kierunkiem  prof. dr hab. Krzysztofa Diksa, przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej.

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 19 stycznia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5853326