tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Podsumowanie projektu "Akademia 3.0 apki.org"
Podsumowanie projektu "Akademia 3.0 apki.org"
Napisał Sekretariat   
Wednesday, 27 January 2016

   Jak już informowaliśmy, nasza szkoła zgłosiła się do konkursu rekrutującego do powyższego projektu, i znalazła się w grupie 16 szkół wyłonionych z pośród kilkudziesięciu z całej Polski. Projekt realizowaliśmy w okresie od września do grudnia. Dwugodzinne zajęcia pozalekcyjne Akademii 3.0 odbywały się raz w tygodniu pod kierunkiem Pana Stanisława Kwaśniewicza. W udostępnionych online kursach, brało udział 16 uczniów technikum informatycznego. Tematyka kursów dotyczyła języków programowania aplikacji mobilnych i webowych. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę klubowicza Lab 3.0.

      Fundacja Media 3.0 ogłosiła konkurs na społeczną aplikację mobilną lub webową dla uczestników i uczestniczek szkolnych klubów Lab 3.0, biorących udział w projekcie "Akademia 3.0 - apki.org". Pięciu uczniów naszej szkoły zgłosiło do konkursu dwie aplikacje:
- serwis wspomagający naukę matematyki pod adresem http://mathedu.2lo.wlodawa.pl,
- plan lekcji dla każdej szkoły.

Uplasowały się one odpowiednio na drugim i piątym miejscu wśród 11 zgłoszonych. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w grudniu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w Warszawie.


Ostatnia aktualizacja ( Wednesday, 27 January 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4030075