tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Podsumowanie projektu "Akademia 3.0 apki.org"
Podsumowanie projektu "Akademia 3.0 apki.org"
Napisał Sekretariat   
Środa 27 stycznia 2016

   Jak już informowaliśmy, nasza szkoła zgłosiła się do konkursu rekrutującego do powyższego projektu, i znalazła się w grupie 16 szkół wyłonionych z pośród kilkudziesięciu z całej Polski. Projekt realizowaliśmy w okresie od września do grudnia. Dwugodzinne zajęcia pozalekcyjne Akademii 3.0 odbywały się raz w tygodniu pod kierunkiem Pana Stanisława Kwaśniewicza. W udostępnionych online kursach, brało udział 16 uczniów technikum informatycznego. Tematyka kursów dotyczyła języków programowania aplikacji mobilnych i webowych. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę klubowicza Lab 3.0.

      Fundacja Media 3.0 ogłosiła konkurs na społeczną aplikację mobilną lub webową dla uczestników i uczestniczek szkolnych klubów Lab 3.0, biorących udział w projekcie "Akademia 3.0 - apki.org". Pięciu uczniów naszej szkoły zgłosiło do konkursu dwie aplikacje:
- serwis wspomagający naukę matematyki pod adresem http://mathedu.2lo.wlodawa.pl,
- plan lekcji dla każdej szkoły.

Uplasowały się one odpowiednio na drugim i piątym miejscu wśród 11 zgłoszonych. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w grudniu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w Warszawie.


Ostatnia aktualizacja ( Środa 27 stycznia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5832909