tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Krzysztof Buczyński  pierwszoklasista z Modrzaka  wyróżniony
Krzysztof Buczyński  pierwszoklasista z Modrzaka  wyróżniony
Napisał Sekretariat   
Czwartek 21 kwietnia 2016

        15 kwietnia 2016 roku rozstrzygnięto doroczny  Światowy Konkurs Astronomiczny "Cassini Scientist for a Day" organizowany przez JPL NASA/ESA, a w Polsce koordynowany przez Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz ESERO Polska w Warszawie. Obecna edycja poświęcona była propagowaniu wiedzy o misji Cassini oraz jej celach.

buczynski

         Zaproszenie skierowane było do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie, także w Polsce, a jego celem było napisanie krótkiego eseju zawierającego nie więcej niż 500 słów na temat jednego z trzech głównych obiektów, które sfotografowała sonda Cassini. W tym roku uczestnicy mieli do wyboru 3 tematy: „Trzy księżyce Saturna (Tetyda, Enceladus, Mimas) i pierścienie Saturna”, „Jowisz” oraz „Rea i Tetyda”. Charakter konkursu jest unikatowy, gdyż prócz podstawowego zadania jakim jest szerzenie zainteresowania otaczającym nas światem, w szczególności badaniami ciał Układu Słonecznego prowadzonymi z pokładów sond kosmicznych, stanowi wyjątkową zachętę do szlifowania umiejętności interpretacji i wyciągania oraz formułowania własnych wniosków (ze zdjęć, przeczytanych materiałów i in.) a także sztuki logicznego i interesującego opisywania własnych przemyśleń w trudnej formie literackiej jakim jest esej.
Wśród trójki laureatów etapu krajowego konkursu (w swojej grupie wiekowej) znalazł się – zdobywając  wyróżnienie – Krzysztof Buczyński, uczeń klasy pierwszej o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym w II Liceum Ogólnokształcącym we Włodawie. Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym uczeń był także współautorem innego projektu, przygotowanego wspólnie ze swoim szkolnym kolegą Tomaszem Dyśko, na Europejski Konkurs Astronomiczny Odysseus II. Obaj uczniowie są niezwykle aktywnymi członkami szkolnego Koła Astronomicznego PULSAR, które od dwudziestu lat działa w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5855185