tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Praktyczne lekcje hotelarstwa i gastronomii
Praktyczne lekcje hotelarstwa i gastronomii
Napisał Sekretariat   
Monday, 25 April 2016

         Uczniowie z klas I i II technikum hotelarstwa i technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunami wybrali się 05.04.2016r. do Zamościa, aby swoją szkolną, „podręcznikową" wiedzę skonfrontować z rzeczywistością. Realizując ten zamysł, odwiedzili dwa zamojskie hotele: hotel „Koronny"**** na terenie byłych koszar oraz hotel „Mercure"*** zlokalizowany w samym środku renesansowego Starego Miasta. Gościnni pracownicy hoteli zapoznali uczniów z funkcjonowaniem poszczególnych działów obiektu hotelarskiego, m.in.: recepcją, gastronomią, służbą pięter oraz przybliżyli specyfikę pracy na różnych stanowiskach. 
     

       Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w hotelu „ARTIS Hotel & SPA"**** w Sitańcu, który poza tym, że w porównaniu z poprzednimi hotelami, zachwycił swoją nowoczesnością, to stworzył też możliwość skorzystania z jego usług. Uczniowie podziwiali tam: modernistycznie urządzone pokoje i apartamenty, sale konferencyjne i szeroką gamę usług spa. Bogatą ofertę gastronomiczną przedstawił sam szef kuchni, a w ramach rekreacji uczniowie mogli poczuć się jak hotelowi goście spędzając czas na grze w kręgle i częstując się przekąskami w klubie hotelowym „Absens Carens" (tłum.: "Nieobecny Traci"). Faktycznie- niech żałują ci, których z nami nie było, gdyż zyskaliśmy bardzo wiele dzięki uprzejmości zamojskich hotelarzy i serdecznie im dziękujemy za gościnność i życzliwe przyjęcie.
Ostatnia aktualizacja ( Monday, 25 April 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3719221