tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Szkolenia
Szkolenia
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 25 kwietnia 2016
Od 11 kwietnia 2016 roku realizowany jest w naszej szkole kurs operatora wózków widłowych. Kurs obejmuje część teoretyczną zakończoną egzaminem oraz część praktyczną. W ramach pierwszej części, kursanci zdobywają wiedzę techniczną dotyczącą rodzajów, budowy, zasady działania i użytkowania wózków widłowych oraz podstawy prawne związane z pracą operatora wózka.
Zdanie egzaminu z powyższych zagadnień umożliwia udział w dalszej części kursu.
Praktyczną umiejętność wykorzystania wózka zdobywają na placu manewrowym. Do zadań kandydata na operatora należy pobranie wózkiem palet, pokonanie z nimi określonej trasy (przodem i tyłem) oraz wyładunek i ustawienie ładunku. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i zdobyciem zaświadczenia umożliwiającego pracę na stanowisku operatora wózków widłowych.
wózek  

Natomiast 18 kwietnia 2016 roku w sali konferencyjnej warsztatów szkolnych odbyło się szkolenie na temat „Układ zapłonowy - elementy składowe i diagnostyka". Szkolenie prowadził pracownik firmy SENTECH z Pabianic.

W szkoleniu brali udział uczniowie klasy III i IV technik pojazdów samochodowych. Program szkolenia obejmował:
- zadania układu zapłonowego
- kontrola cewek
- kontrola przewodów (wizualna ocena stanu przewodów, kontrola rezystancji, budowa, końcówki)
- wymiana przewodów zapłonowych
- tuningowanie układu zapłonowego
- kontrola czujników
- kontrola świec

Uczestnicy otrzymali certyfikaty, materiały szkoleniowe oraz brali udział w doświadczeniu polegającym na pomiarze rezystancji przewodu w zależności od stopnia jego zużycia

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 25 kwietnia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4168021