tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Szkolenia
Szkolenia
Napisał Sekretariat   
Monday, 25 April 2016
Od 11 kwietnia 2016 roku realizowany jest w naszej szkole kurs operatora wózków widłowych. Kurs obejmuje część teoretyczną zakończoną egzaminem oraz część praktyczną. W ramach pierwszej części, kursanci zdobywają wiedzę techniczną dotyczącą rodzajów, budowy, zasady działania i użytkowania wózków widłowych oraz podstawy prawne związane z pracą operatora wózka.
Zdanie egzaminu z powyższych zagadnień umożliwia udział w dalszej części kursu.
Praktyczną umiejętność wykorzystania wózka zdobywają na placu manewrowym. Do zadań kandydata na operatora należy pobranie wózkiem palet, pokonanie z nimi określonej trasy (przodem i tyłem) oraz wyładunek i ustawienie ładunku. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i zdobyciem zaświadczenia umożliwiającego pracę na stanowisku operatora wózków widłowych.
wózek  

Natomiast 18 kwietnia 2016 roku w sali konferencyjnej warsztatów szkolnych odbyło się szkolenie na temat „Układ zapłonowy - elementy składowe i diagnostyka". Szkolenie prowadził pracownik firmy SENTECH z Pabianic.

W szkoleniu brali udział uczniowie klasy III i IV technik pojazdów samochodowych. Program szkolenia obejmował:
- zadania układu zapłonowego
- kontrola cewek
- kontrola przewodów (wizualna ocena stanu przewodów, kontrola rezystancji, budowa, końcówki)
- wymiana przewodów zapłonowych
- tuningowanie układu zapłonowego
- kontrola czujników
- kontrola świec

Uczestnicy otrzymali certyfikaty, materiały szkoleniowe oraz brali udział w doświadczeniu polegającym na pomiarze rezystancji przewodu w zależności od stopnia jego zużycia

Ostatnia aktualizacja ( Monday, 25 April 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4030035