tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Naukowo na PULSARZE
Naukowo na PULSARZE
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 6 czerwca 2016

Jedną z form działalności, i kilkunastoletnią już tradycją, Szkolnego Koła Astronomicznego PULSAR działającego w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie jest udział w czwartkowych spotkaniach przedstawicieli świata nauki z różnych ośrodków akademickich w Polsce. Ostatnie takie spotkanie o naukowym charakterze odbyło się 19 maja 2016 roku, kiedy to Pulsarowicze gościli dra Waldemara Bereja, kierownika Pracowni Dydaktyki Fizyki z Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie. Temat spotkania dotyczył optyki falowej i zatytułowany został „Różne oblicza polaryzacji światła”.

Pulsar

Nasz zmysł wzroku rejestruje dwie podstawowe cechy światła: barwę i natężenie, natomiast poza naszymi zdolnościami postrzegania jest kolejna nieodłączna właściwość światła, czyli polaryzacja. Nie oznacza to jednak, że nie potrafimy jej ujawniać i wykorzystywać. W trakcie wykładu, bogato ilustrowanego pokazami, dr Berej przedstawił sytuacje, w których dochodzi do polaryzacji światła oraz szereg zastosowań światła spolaryzowanego. Uczestnicy spotkania „naocznie” mogli się przekonać, że wytwarzanie i wykorzystanie polaryzacji światła jest stosunkowo prostym przykładem tego, co często określa się jako „light management”. Tematy z tego obszaru warto więc podejmować również dlatego, że ubiegły 2015 rok był proklamowany jako Międzynarodowy Rok Światła oraz Technologii Wykorzystujących Światło.

Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Pulsar
Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 6 czerwca 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
4439279