tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Udział w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(X)plory w Podzamczu k. Kielc
Udział w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(X)plory w Podzamczu k. Kielc
Napisał Sekretariat   
Piątek 10 czerwca 2016

     Już po raz trzeci nasi młodzi naukowcy zakwalifikowali się do etapu regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory. 20 maja 4 uczniów prezentowało prace naukowe uczestnicząc w Regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory 2016. Piotr Wróbel i Dawid Łogonowicz uczniowie klasy III technik informatyk prezentowali platformę math-edu, dostępną pod adresem http://www.mathedu.2lo.wlodawa.pl , wspomagającą naukę podstaw matematyki.  Tomek Dyśko uczeń klasy II LO mat-fiz-inf i Mateusz Demianiuk uczeń klasy III technik informatyk prezentowali aplikację umożliwiającą publikację online planu lekcji dla każdej szkoły.
      Po raz drugi festiwal odbył się w  Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym  Leonardo da Vinci w Podzamczu k. Kielc. Festiwal odwiedziło około 800 osób. Zwiedzający mieli możliwość zobaczenia na żywo 35 projektów naukowych w tym dwa z naszej szkoły oraz 5 z Lublina, a także zadać pytania ich autorom – Młodym Naukowcom E(x)plory. Według Przewodniczącego Jury -  prof. dr hab. inż. Bogdana Antoszewskiego z Politechniki  Świętokrzyskiej, Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn, prace cechował wysoki poziom merytoryczny, duże zaangażowanie autorów i pogłębienie wiedzy z zakresu: inżynierii, medycyny, technologii.
     Nowym elementem programu była wystawa: „Człowiek – niezwykła maszyna”. Ta wystawa to podróż do wnętrza człowieka, która pokazała, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Było to cenne źródło wiedzy dla młodych i starszych widzów, rzadko można ujrzeć zobrazowane pięć czynności życiowych człowieka, między innymi: oddychanie, odżywianie czy reagowanie na bodźce.

Do etapu centralnego awansowało 9 najlepszych projektów. Gratulujemy udziału w etapie regionalnym i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Opiekun naukowy

Stanisław Kwaśniewicz


Ostatnia aktualizacja ( Piątek 10 czerwca 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
4445662