tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow O anoreksji z lekarzem
O anoreksji z lekarzem
Napisał Sekretariat   
Wtorek 21 czerwca 2016
      Młodzież naszej szkoły spotkała się 28 kwietnia br. z Panią Katarzyną Mojską -Grzywną, lekarzem medycyny, w celu wysłuchania wykładu o ANOREKSJI jako problemie społecznym XXI wieku. Pani Doktor ciekawie i z wykorzystanie przykładów ze swojej pracy z pacjentami zgłębiała tajemnice podstępnego stykania się na co dzień z ANOREKSJĄ jako trudnością nie tylko dziewcząt , ale także dotykającą chłopców.

     ANOREKSJA jako opresja metaboliczna i bardzo poważna choroba somatyczna,zakłócająca zachowanie homeostazy całego organizmu, szczególnie młodego człowieka, to także rodzaj zaburzenia psychicznego. I w tym momencie choroba przeradza się w problem społeczny, rodzaj uzależnienia od niejedzenia i bardzo konsekwentnego go omijania. Celam spotkania była także indywidualna rozmowa z Panią Doktor na nurtujące młodzież sprawy, z czego uczniowie korzystali.
Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji treści Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego przewidzianego do realizacji na lata 2011-2015 oraz Profilaktycznego Programu Zdrowy Styl Życia.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5855204