tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Międzynarodowe warsztaty z języka angielskiego
Międzynarodowe warsztaty z języka angielskiego
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 04 October 2016

     W dniach 19 - 23 września 2016 r. gościliśmy w "Modrzewiaku" studentów - wolontariuszy międzynarodowej organicacji AIESEC - Hamzeh Al - Hilo z Jordanii oraz Mahomeda Alla Atik z Algierii. Organizacja AIESEC od lat promuje wszechstronny rozwój osobowości człowieka poprzez zwrócenie uwagi na różnorodność z jaką spotykamy się we współczesnym świecie. Jej celem jest także kształtowanie postawy otwartości i tolerancji.

 

 

       Studenci przeprowadzili warsztaty językowe w naszej szkole, opowiadając o krajach z których pochodzą, swojej historii, tradycji, kuchni. Przeprowadzili także skrócony kurs pisania w języku arabskim, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony naszej młodzieży. Studenci okazali się żywo zainteresowani naszym miastem i regionem, naszą bogatą historią, tradycją, zwyczajami. Oprócz zwiedzania Włodawy nasi goście złożyli wizytę w Byłym Niemieckim Obozie Zagłady w Sobiborze oraz podziwali naturalną czystość Jeziora Białego (poza sezonem oczywiście). Studenci skorzystali z bazy noclegowej przy naszym internacie. Z roli przewodnika i opiekuna doskonale wywiązali się uczniowie klasy I LO a: Daryna Kotsiubenko i Władysław Łotocki, którym bardzo dziękujemy za współpracę.
Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 04 October 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3719194