tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Międzynarodowe warsztaty z języka angielskiego
Międzynarodowe warsztaty z języka angielskiego
Napisał Sekretariat   
Wtorek 4 października 2016

     W dniach 19 - 23 września 2016 r. gościliśmy w "Modrzewiaku" studentów - wolontariuszy międzynarodowej organicacji AIESEC - Hamzeh Al - Hilo z Jordanii oraz Mahomeda Alla Atik z Algierii. Organizacja AIESEC od lat promuje wszechstronny rozwój osobowości człowieka poprzez zwrócenie uwagi na różnorodność z jaką spotykamy się we współczesnym świecie. Jej celem jest także kształtowanie postawy otwartości i tolerancji.

 

 

       Studenci przeprowadzili warsztaty językowe w naszej szkole, opowiadając o krajach z których pochodzą, swojej historii, tradycji, kuchni. Przeprowadzili także skrócony kurs pisania w języku arabskim, co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony naszej młodzieży. Studenci okazali się żywo zainteresowani naszym miastem i regionem, naszą bogatą historią, tradycją, zwyczajami. Oprócz zwiedzania Włodawy nasi goście złożyli wizytę w Byłym Niemieckim Obozie Zagłady w Sobiborze oraz podziwali naturalną czystość Jeziora Białego (poza sezonem oczywiście). Studenci skorzystali z bazy noclegowej przy naszym internacie. Z roli przewodnika i opiekuna doskonale wywiązali się uczniowie klasy I LO a: Daryna Kotsiubenko i Władysław Łotocki, którym bardzo dziękujemy za współpracę.
Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 4 października 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4168009