tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Spotkanie z kapitanem Edmundem Brożkiem
Spotkanie z kapitanem Edmundem Brożkiem
Napisał Sekretariat   
Monday, 14 November 2016

       Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole 10 listopada odbyło się spotkanie z prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej we Włodawie kapitanem Edmundem Brożkiem. Pan Edmund Brożek opowiadał o swojej działalności we włodawskich strukturach Armii Krajowej i odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące II wojny światowej.  W czasie spotkania pan kapitan Brożek wspólnie z panem dyrektorem Eugeniuszem Omelczukiem oficjalnie przyjęli w poczet członków Młodzieżowego Koła Przyjaciół Armii Krajowej kilkunastu naszych uczniów klas pierwszych. Młodzieżowe Koło Przyjaciół Armii Krajowej jest organizacją patriotyczną, która kontynuuje wspaniałe tradycje największej podziemnej armii w II wojnie światowej.

Brozek
Brozek
Brozek
Brozek
Brozek
Brozek
Brozek
Brozek
Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 15 November 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4041569