tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Zajęcia z doradztwa zawodowego
Zajęcia z doradztwa zawodowego
Napisał Sekretariat   
Wtorek 15 listopada 2016
Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP we Włodawie. W ramach współpracy, doradca zawodowy Pani Monika Kędzierska prowadzi zajęcia grupowe z uczniami naszej szkoły. Cykl zajęć warsztatowych obejmuje takie zagadnienia jak:

    - „Wybór dalszej ścieżki życiowej - planowanie kariery zawodowej";

    - „Wybór kierunku studiów i dalszej drogi kształcenia";

    - „Tworzenie dokumentów aplikacyjnych niezbędnych do planowania kariery";

    - „Rekrutacja - rozmowa kwalifikacyjna i inne metody rekrutacji";

    -„Rynek pracy - wymagania, szanse i zagrożenia dla ludzi młodych".

   

 

Zajęcia realizowane są w klasach pierwszych na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości oraz na godzinach wychowawczych. Ważnym elementem tych zajęć jest określanie predyspozycji zawodowych uczniów za pomocą profesjonalnego testu: Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych, badającego 11 kluczowych obszarów zainteresowań zawodowych.
    Test pozwala uczniom poznać siebie, swoje predyspozycje zawodowe oraz właściwie zaplanować przyszłą karierę zawodową. Uczniowie klas maturalnych dodatkowo uczestniczą w zajęciach warsztatowych: „ Oferta szkół wyższych i policealnych - zawody przyszłości, nowe kierunki studiów, ranking uczelni".


Ostatnia aktualizacja ( Środa 16 listopada 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4580122