tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Zajęcia z doradztwa zawodowego
Zajęcia z doradztwa zawodowego
Napisał Sekretariat   
Wtorek 15 listopada 2016
Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Młodzieżowym Centrum Kariery OHP we Włodawie. W ramach współpracy, doradca zawodowy Pani Monika Kędzierska prowadzi zajęcia grupowe z uczniami naszej szkoły. Cykl zajęć warsztatowych obejmuje takie zagadnienia jak:

    - „Wybór dalszej ścieżki życiowej - planowanie kariery zawodowej";

    - „Wybór kierunku studiów i dalszej drogi kształcenia";

    - „Tworzenie dokumentów aplikacyjnych niezbędnych do planowania kariery";

    - „Rekrutacja - rozmowa kwalifikacyjna i inne metody rekrutacji";

    -„Rynek pracy - wymagania, szanse i zagrożenia dla ludzi młodych".

   

 

Zajęcia realizowane są w klasach pierwszych na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości oraz na godzinach wychowawczych. Ważnym elementem tych zajęć jest określanie predyspozycji zawodowych uczniów za pomocą profesjonalnego testu: Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych, badającego 11 kluczowych obszarów zainteresowań zawodowych.
    Test pozwala uczniom poznać siebie, swoje predyspozycje zawodowe oraz właściwie zaplanować przyszłą karierę zawodową. Uczniowie klas maturalnych dodatkowo uczestniczą w zajęciach warsztatowych: „ Oferta szkół wyższych i policealnych - zawody przyszłości, nowe kierunki studiów, ranking uczelni".


Ostatnia aktualizacja ( Środa 16 listopada 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4439215