tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Z  Modrzakiem przez ubezpieczenia społeczne
Z  Modrzakiem przez ubezpieczenia społeczne
Napisał Sekretariat   
Środa 16 listopada 2016

„Lekcje z ZUS” to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Pragnąc wyposażyć młodzież ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie w teoretyczną oraz  praktyczną wiedzę  dotyczącą rodzajów ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych, wypadkowych, chorobowych,  „ Modrzak” pod opieką p. Małgorzaty Oleniak- nauczyciela wos, przystąpił do projektu.  Jednym ze sposobów na poznanie ZUS w praktyce, było spotkanie zorganizowane, na terenie szkoły z panią Kierownik Biura Terenowego: Janiną Zarczuk. Podczas zajęć ( 15. XI. 2016r.), pani Kierownik, przybliżyła słuchaczom kwestie dotyczące rozliczeń przedsiębiorców z ZUS, rodzaje i terminy składek, sposoby zakładania działalności, wyrejestrowania i zawieszenia jej prowadzenia.

 

 

 

Kolejnym etapem programu będzie konkurs wiedzy o ZUS, którego I część odbędzie się 29. XI. 2016r. Młodzież z całego kraju, walczyć będzie o cenne nagrody rzeczowe, indeksy na najlepsze Polskie czelnie oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na studia.

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 21 listopada 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5852343