tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Mikołajkowo, grudniowo, świątecznie ...
Mikołajkowo, grudniowo, świątecznie ...
Napisał Sekretariat   
Środa 7 grudnia 2016
    W dniu 6 grudnia klasa II LO j była gospodarzem spotkania poświęconego zwyczajom bożonarodzeniowym w różnych krajach świata. Swoją uwagę skupiliśmy na zaprezentowaniu tradycji krajów, których języków się uczymy. Występ uświetniły piękne wykonania piosenek świątecznych zaprezentowane przez Ulianę i Gabrysię. W konkursie skierowanym do publiczności okazało się, że nikomu nie była obca wiedza o świętym Mikołaju i jego zwyczajach. Wszyscy też próbowaliśmy wspólnie śpiewać piosenki bożonarodzeniowe w różnych językach - po angielsku, niemiecku, a nawet hiszpańsku. Na zakończenie zaprezentowaliśmy inscenizację na podstawie wiersza A Visit from St. Nicholas autorstwa C. C. Moore'a z niezapomnianym Patrykiem w roli św. Mikołaja, któremu dzielnie towarzyszyli Paweł, Kamil i Radek, wcielając się w rolę reniferów. Całe spotkanie poprowadziły śnieżynki z klasy II LO j - Magda, Klaudia, Weronika i Natalia.

    Wszystkim obecnym dziękujemy za miło spędzony czas i życzymy radosnego kolędowania (oczywiście w różnych językach J) podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
     Udział w przedstawieniu wzięli uczniowie: Sebastian Chołodziński, Magdalena Husarek, Patryk Jabłoński, Radosław Klimiuk, Kamil Kudeniec, Paweł Leśniewski, Dominik Nowosad, Adriana Sielaszuk, Dominika Sieradzka, Klaudia Tomczak, Weronika Trojanowska i Natalia Wójcik (kl. II LO j), Uliana Toichkina (kl. I TI), Gabriela Tokarska (kl. I LO a) i Dominik Biegański (kl. II TI). Opiekunem młodzieży była Izabela Trendak, nauczyciel języka angielskiego.
Ostatnia aktualizacja ( Środa 7 grudnia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5853405