tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Artystyczne i lingwistyczne sukcesy uczniów z Modrzewskiego
Artystyczne i lingwistyczne sukcesy uczniów z Modrzewskiego
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 12 grudnia 2016
     30 listopada 2016 r. już po raz siódmy w ZSE i III LO w Chełmie został zorganizowany Wojewódzki Konkurs Plastyczny „ Piękno Rosji” . Organizatorem konkursu była p. dr Katarzyna Czubała – Vyborov . Jury oceniło 58 prac plastycznych o Sankt – Petersburgu. Autorami prac byli uczniowie z 14 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego ( m.in. z Włodawy, Białej Podlaskiej, Krasnegostawu, Hrubieszowa, Lublina, Zamościa). Laureatką konkursu została uczennica naszej szkoły - Karolina Malczewska (II miejsce w województwie) z klasy II LO a , a wśród wyróżnionych - uczennica klasy I LO j – Iwona Lewczuk.
     Uczniowie ZSZ Nr1 ora liceum Modrzewskiego zostali także nagrodzeni na III Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Poezji Rosyjskiej „Kwiaty naszego niespotkania” – poezja Anny Achmatowej. Eliminacje konkursowe miały miejsce w Instytucie Neofilologii PWSZ w Chełmie w dniu 07 grudnia 2016 r. Jury konkursowe oceniło 49 wykonawców z różnych szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Komisja oceniała uczniów w 2 kategoriach: śpiewu i recytacji w języku polskim i rosyjskim. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów i czterech z nich otrzymało wyróżnienia:
Karolina Dyduch z klasy II LO b oraz Michał Olszewski z klasy III LO b – kategoria śpiew
Uliana Toichkina z klasy I T i – kategoria śpiew
Weronika Ostrowicka z klasy II LO b – kategoria recytacja.
Uczniowie przygotowali się do konkursów pod opieką pani Urszuli Kalenik. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5855219