tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Turniej cukierniczy
Turniej cukierniczy
Napisał Sekretariat   
Friday, 13 January 2017

      W dniu 5 stycznia 2017 r.  w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, odbył się etap wojewódzki XXII Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz XX Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego dla województwa lubelskiego. Temat przewodni Turnieju brzmiał: „W krainie dobranocek”.

cuk02.jpg

Naszą szkołę reprezentowała Dominika Oleś z klasy III cukiernik. Do wykonania startujący mieli następujące zadania:

1. Złożenie i udekorowanie tortu z zastosowaniem dowolnego kremu o określonym smaku oraz torciku do degustacji bez dekoracji.

2. Wykonanie 2 figurek marcepanowych.

3. Wykonanie 5 ciastek bankietowych na spodach biszkoptowych z bitą śmietaną.

4. Napis okolicznościowy z czekolady na złotej tacy.

Zmagania młodych cukierników wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa, a także sponsorów. Dominika w zmaganiach  turniejowych zajęła miejsce pośrodku stawki, w Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik zajęła 6 miejsce natomiast  w Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. Wojciecha Kandulskiego  zajęła 11 miejsce. Zdobyte doświadczenie i kontakty nawiązane na turnieju na pewno zaowocują w przyszłej pracy zawodowej Dominiki.
cuk02.jpg
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 13 January 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3665268