tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Turniej cukierniczy
Turniej cukierniczy
Napisał Sekretariat   
Friday, 13 January 2017

      W dniu 5 stycznia 2017 r.  w Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, odbył się etap wojewódzki XXII Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz XX Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego dla województwa lubelskiego. Temat przewodni Turnieju brzmiał: „W krainie dobranocek”.

cuk02.jpg

Naszą szkołę reprezentowała Dominika Oleś z klasy III cukiernik. Do wykonania startujący mieli następujące zadania:

1. Złożenie i udekorowanie tortu z zastosowaniem dowolnego kremu o określonym smaku oraz torciku do degustacji bez dekoracji.

2. Wykonanie 2 figurek marcepanowych.

3. Wykonanie 5 ciastek bankietowych na spodach biszkoptowych z bitą śmietaną.

4. Napis okolicznościowy z czekolady na złotej tacy.

Zmagania młodych cukierników wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa, a także sponsorów. Dominika w zmaganiach  turniejowych zajęła miejsce pośrodku stawki, w Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik zajęła 6 miejsce natomiast  w Ogólnopolskim Turnieju Cukierniczym im. Wojciecha Kandulskiego  zajęła 11 miejsce. Zdobyte doświadczenie i kontakty nawiązane na turnieju na pewno zaowocują w przyszłej pracy zawodowej Dominiki.
cuk02.jpg
Ostatnia aktualizacja ( Friday, 13 January 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
3745182