tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego
Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego
Napisał Sekretariat   
Czwartek 2 lutego 2017

       W roku szkolnym 2016/2017 Województwo Lubelskie realizuje dwa programy stypendialne dla uczniów, których celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim. Pierwszy z nich, to program „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017&rdquo,  skierowany do najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mających doskonałe wyniki z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości.
     W ramach tego programu – w bieżącym roku szkolnym –  stypendia otrzymało 530 uczniów.
W gronie stypendystów znalazło się czworo uczniów z klas matematyczno-fizyczno-informatycznych z naszego II Liceum Ogólnokształcącego. Są to: Magdalena Adamiuk, Tomasz Dyśko, Jakub Oszust (wszyscy z klasy IIIb LO) oraz Krzysztof Buczyński (IIb LO). Gratulujemy serdecznie tego wyjątkowego wyróżnienia i jednocześnie  kontynuacji wieloletniej ( i licznej) obecności naszych uczniów w tym programie stypendialnym.


stypendyści

 

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 3 lutego 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4580056