tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego
Stypendyści Marszałka Województwa Lubelskiego
Napisał Sekretariat   
Thursday, 02 February 2017

       W roku szkolnym 2016/2017 Województwo Lubelskie realizuje dwa programy stypendialne dla uczniów, których celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim. Pierwszy z nich, to program „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017&rdquo,  skierowany do najzdolniejszych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mających doskonałe wyniki z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości.
     W ramach tego programu – w bieżącym roku szkolnym –  stypendia otrzymało 530 uczniów.
W gronie stypendystów znalazło się czworo uczniów z klas matematyczno-fizyczno-informatycznych z naszego II Liceum Ogólnokształcącego. Są to: Magdalena Adamiuk, Tomasz Dyśko, Jakub Oszust (wszyscy z klasy IIIb LO) oraz Krzysztof Buczyński (IIb LO). Gratulujemy serdecznie tego wyjątkowego wyróżnienia i jednocześnie  kontynuacji wieloletniej ( i licznej) obecności naszych uczniów w tym programie stypendialnym.


stypendyści

 

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 03 February 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3987862