tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
Napisał Sekretariat   
Środa 29 marca 2017

24 marca 2017 r. w Lublinie odbył się Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego. Zamierzeniem organizatorów kolejnych edycji festiwalu jest popularyzowanie postaci i twórczości wybitnego polskiego poety – Zbigniewa Herberta, którego poezja wyraża wartości cenne dla człowieka w każdym czasie. Tematem tegorocznego konkursu była „Miłość w twórczości Zbigniewa Herberta”, zaś uczestnicy konkursu zmagali się z utworami Poety w pięciu kategoriach: recytacji, plastycznej, fotograficznej, muzycznej oraz filmowej.

 

pruniew.jpg

Praca Agnieszki Pruniewicz, uczennicy humanistycznej klasy drugiej naszego liceum,   została nagrodzona w konkursie I miejscem w kategorii fotograficznej, jej inspiracją stał się wiersz „Opuszczony”. Ideą tej kategorii konkursowej jest sfotografowanie historii opowiedzianej przez Poetę w wierszu, co stanowi szczególnie niełatwe wyzwanie, z którym Agnieszka doskonale sobie poradziła.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5832511