tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego
Napisał Sekretariat   
Środa 29 marca 2017

24 marca 2017 r. w Lublinie odbył się Koncert Laureatów XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego. Zamierzeniem organizatorów kolejnych edycji festiwalu jest popularyzowanie postaci i twórczości wybitnego polskiego poety – Zbigniewa Herberta, którego poezja wyraża wartości cenne dla człowieka w każdym czasie. Tematem tegorocznego konkursu była „Miłość w twórczości Zbigniewa Herberta”, zaś uczestnicy konkursu zmagali się z utworami Poety w pięciu kategoriach: recytacji, plastycznej, fotograficznej, muzycznej oraz filmowej.

 

pruniew.jpg

Praca Agnieszki Pruniewicz, uczennicy humanistycznej klasy drugiej naszego liceum,   została nagrodzona w konkursie I miejscem w kategorii fotograficznej, jej inspiracją stał się wiersz „Opuszczony”. Ideą tej kategorii konkursowej jest sfotografowanie historii opowiedzianej przez Poetę w wierszu, co stanowi szczególnie niełatwe wyzwanie, z którym Agnieszka doskonale sobie poradziła.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4697086