tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow VIII Wojewódzki Konkurs Biochemiczny
VIII Wojewódzki Konkurs Biochemiczny
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 25 April 2017

       organizowany przez Zakład Biochemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie 31 marca 2017 r.

Uczennice naszej szkoły : Alicja Czeżyk  z III kl. TŻ , Martyna Mróz  i Maria Polit  obie z II kl. TŻ reprezentowały naszą szkołę w wojewódzkich  zmaganiach konkursowych. W ramach zajęć warsztatowych oglądały interesujące i bardzo efektywne eksponaty w uniwersyteckim Muzeum Zwierząt  oraz  miały okazję wysłuchania wykładów , np.

  • Biologia syntetyczna- nowy kierunek biologii
  • Kapsaicyna- co o niej wiemy ?
  • Lakaza – niebieski enzym w kolorowych badaniach

Wykłady przygotowali i wygłosili członkowie Studenckich  Kół Naukowych Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.

Wśród honorowych gości zaproszonych na podsumowanie konkursu przybyła Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty.

    Opiekunką  uczennic jest  p. Renata Wólczyńska – nauczyciel biologii.Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 25 April 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+
Dziennik

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3867499