tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow VIII Wojewódzki Konkurs Biochemiczny
VIII Wojewódzki Konkurs Biochemiczny
Napisał Sekretariat   
Wtorek 25 kwietnia 2017

       organizowany przez Zakład Biochemii Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie 31 marca 2017 r.

Uczennice naszej szkoły : Alicja Czeżyk  z III kl. TŻ , Martyna Mróz  i Maria Polit  obie z II kl. TŻ reprezentowały naszą szkołę w wojewódzkich  zmaganiach konkursowych. W ramach zajęć warsztatowych oglądały interesujące i bardzo efektywne eksponaty w uniwersyteckim Muzeum Zwierząt  oraz  miały okazję wysłuchania wykładów , np.

  • Biologia syntetyczna- nowy kierunek biologii
  • Kapsaicyna- co o niej wiemy ?
  • Lakaza – niebieski enzym w kolorowych badaniach

Wykłady przygotowali i wygłosili członkowie Studenckich  Kół Naukowych Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS.

Wśród honorowych gości zaproszonych na podsumowanie konkursu przybyła Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty.

    Opiekunką  uczennic jest  p. Renata Wólczyńska – nauczyciel biologii.Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 25 kwietnia 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5839813