tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow O bulimii i anoreksji w Modrzaku
O bulimii i anoreksji w Modrzaku
Napisał Sekretariat   
Czwartek 1 czerwca 2017

     W dniu 31. 05. 2017r. młodzież klas pierwszych ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, tj. I a/c, I j, I TI, ITPS, I TZ/H, I ZSZ, uczestniczyła w spotkaniu z p. dr. Katarzyną Mojską- lekarzem rodzinnym. Pani dr. Przedstawiła młodzieży problem anoreksji i bulimii, jego podłoże psychiczne, przejawy, sposoby wchodzenia w te stany oraz metody leczenia tych chorób. Podczas prelekcji podjęty został także temat prawidłowego odżywiania się młodzieży w wieku szkolnym, konsekwencji spożywania jedzenia „ śmieciowego” dla ludzkiego organizmu, a także efektu nadwagi, czy wręcz otyłości.

17bulimia1.jpg

 

     Dodatkowym punktem spotkania były pokazy pomocy przedmedycznej, które to zaprezentowały w niezwykle dosłowny i obrazowy sposób, uczennice naszej szkoły przygotowane przez p. Grzegorza Kryjaka- nauczyciela edb i wf w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

17bulimia1.jpg
17bulimia1.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 1 czerwca 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4115589