tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow O bulimii i anoreksji w Modrzaku
O bulimii i anoreksji w Modrzaku
Napisał Sekretariat   
Thursday, 01 June 2017

     W dniu 31. 05. 2017r. młodzież klas pierwszych ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie, tj. I a/c, I j, I TI, ITPS, I TZ/H, I ZSZ, uczestniczyła w spotkaniu z p. dr. Katarzyną Mojską- lekarzem rodzinnym. Pani dr. Przedstawiła młodzieży problem anoreksji i bulimii, jego podłoże psychiczne, przejawy, sposoby wchodzenia w te stany oraz metody leczenia tych chorób. Podczas prelekcji podjęty został także temat prawidłowego odżywiania się młodzieży w wieku szkolnym, konsekwencji spożywania jedzenia „ śmieciowego” dla ludzkiego organizmu, a także efektu nadwagi, czy wręcz otyłości.

17bulimia1.jpg

 

     Dodatkowym punktem spotkania były pokazy pomocy przedmedycznej, które to zaprezentowały w niezwykle dosłowny i obrazowy sposób, uczennice naszej szkoły przygotowane przez p. Grzegorza Kryjaka- nauczyciela edb i wf w ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie.

17bulimia1.jpg
17bulimia1.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 01 June 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
3745205