tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Radny i jego praca
Radny i jego praca
Napisał Sekretariat   
Thursday, 01 June 2017

    „ Modrzewiacy” uczestniczyli w realizacji projektu w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie: „ Radny i jego praca”. W ramach tego działania uczniowie klas II LO a i II LO j spotkali się na zajęciach z p. Tomaszem Korzeniewskim - Przewodniczącym Rady Miasta Włodawa. Na tym mini wykładzie podjęto tematy z dziedziny teorii i praktyki działalności samorządu terytorialnego, np. uprawnienia Przewodniczącego Rady Miasta, i samej Rady Miasta, finanse gminy miejskiej. Młodzież zadawała wiele pytań ważnych dla młodych mieszkańców Włodawy.

17nirad.jpg

 

    W dniu 31.05.2017r. uczniowie obserwowali pracę radnych i przewodniczącego podczas obrad Sesji Rady Miasta. Program realizowany był pod opieką nauczyciela ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie Małgorzaty Oleniak. Podjęte działania stały się niezwykłą „ przygodą” z samorządem terytorialnym. Młodzi włodawianie i nie tylko, mogli samodzielnie poznać praktykę funkcjonowania ,tak istotnej z punktu widzenia społeczności lokalnej i jej problemów, instytucji jaką jest gmina.

17bulimia1.jpg
17bulimia1.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Friday, 02 June 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3987866