tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Radny i jego praca
Radny i jego praca
Napisał Sekretariat   
Czwartek 1 czerwca 2017

    „ Modrzewiacy” uczestniczyli w realizacji projektu w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie: „ Radny i jego praca”. W ramach tego działania uczniowie klas II LO a i II LO j spotkali się na zajęciach z p. Tomaszem Korzeniewskim - Przewodniczącym Rady Miasta Włodawa. Na tym mini wykładzie podjęto tematy z dziedziny teorii i praktyki działalności samorządu terytorialnego, np. uprawnienia Przewodniczącego Rady Miasta, i samej Rady Miasta, finanse gminy miejskiej. Młodzież zadawała wiele pytań ważnych dla młodych mieszkańców Włodawy.

17nirad.jpg

 

    W dniu 31.05.2017r. uczniowie obserwowali pracę radnych i przewodniczącego podczas obrad Sesji Rady Miasta. Program realizowany był pod opieką nauczyciela ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie Małgorzaty Oleniak. Podjęte działania stały się niezwykłą „ przygodą” z samorządem terytorialnym. Młodzi włodawianie i nie tylko, mogli samodzielnie poznać praktykę funkcjonowania ,tak istotnej z punktu widzenia społeczności lokalnej i jej problemów, instytucji jaką jest gmina.

17bulimia1.jpg
17bulimia1.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 2 czerwca 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
5839790