tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Jak nie czytam, jak czytam - udział w akcji masowego czytania
Jak nie czytam, jak czytam - udział w akcji masowego czytania
Napisał Sekretariat   
Friday, 02 June 2017
     Dnia 1 czerwca 2017r., po raz drugi, 158 czytelników (w 2016 r. - 147 uczestników), sympatyków książki i biblioteki, nauczycieli naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam", organizowanej przez redakcję miesięcznika „ Biblioteka w szkole". 

 

 

    Założone cele akcji (zwrócenie uwagi na diagnozowany przez Bibliotekę Narodową spadek czytelnictwa wśród dorosłych, promocja czytania i książek, wspieranie młodzieży aktywnej czytelniczo, podkreślenie konieczności tworzenia przez środowisko szkolne warunków do edukacji czytelniczej, wywołanie rywalizacji poprzez przeciwstawienie czytającej młodzieży i nieczytających „dorosłych", promocja biblioteki ) zostały osiągnięte.

           

     Uczniowie, gromadząc się tak licznie przed wejściem do szkoły, pokazali swoją aktywność czytelniczą. Zawiązane kręgi wskazały na ich indywidualne zainteresowania czytelnicze. Wierni czytelnicy przynieśli książki, które aktualnie czytają, zainteresowani - odwiedzili bibliotekę szkolną i wypożyczyli zaoferowane nowości lub klasykę. Była chwila na rozmowę o swoich ulubionych autorach.

    Podjęte działanie sprzyjało inicjowaniu mody na czytanie, promocji biblioteki szkolnej i ciekawych książek, podtrzymaniu opinii, że szansą na poprawę wskaźników czytelnictwa jest edukacja młodego pokolenia. Środowisko szkolne jest najlepszym miejscem, w którym ten proces może być doskonale rozwijany, a poźniej - kontynuowany indywidualnie przez całe życie. Do zobaczenia za rok, z czytelniczym pozdrowieniem - uczestnicy akcji.


Ostatnia aktualizacja ( Thursday, 08 June 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Powiat włodawski

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
3987963