tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Mój Walenty rozdaje tylko zdrowe prezenty
Mój Walenty rozdaje tylko zdrowe prezenty
Napisał Sekretariat   
Piątek 2 marca 2018

    W dniu 14 lutego 2018 roku Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna we Włodawie zorganizowała na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego we Włodawie, stoisko edukacyjno- informacyjne połączone z dystrybucją materiałów edukacyjnych, dotyczących zagadnień z zakresu HIV i AIDS, połączone z testowaniem alko- i narkogogli oraz badaniem tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera.

    Ponadto w ramach powyższej inicjatywy promowano kampanię społeczną, Krajowego Centrum ds. AIDS pod hasłem „Mam czas rozmawiać” (#mamczasrozmawiac). Ideą kampanii jest zainicjowanie dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu, szczególnie wśród najbliższych. Adresatami kampanii są osoby w różnym wieku i ich rodziny. Powyższe działania mają na celu wzmocnienie świadomości i wiedzy zarówno młodzieży jak i osób dorosłych na temat zakażenia wirusem HIV, gdyż problem ten, może dotyczyć każdego- bez względu na wiek, status społeczny, miejsce zamieszkania, przekonania czy też płeć.

Zadania prowadzone z młodzieżą w ramach Akcji cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Zostaną powtórzone 21 marca br.

Akcję przeprowadzono we współpracy nauczycieli ZSZ NR 1 i II LO Anny Baj , Doroty Wiśniewskiej , Renaty Wólczyńskiej.

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 2 marca 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
4107927