tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Mój Walenty rozdaje tylko zdrowe prezenty
Mój Walenty rozdaje tylko zdrowe prezenty
Napisał Sekretariat   
Piątek 2 marca 2018

    W dniu 14 lutego 2018 roku Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna we Włodawie zorganizowała na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Frycza Modrzewskiego we Włodawie, stoisko edukacyjno- informacyjne połączone z dystrybucją materiałów edukacyjnych, dotyczących zagadnień z zakresu HIV i AIDS, połączone z testowaniem alko- i narkogogli oraz badaniem tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera.

    Ponadto w ramach powyższej inicjatywy promowano kampanię społeczną, Krajowego Centrum ds. AIDS pod hasłem „Mam czas rozmawiać” (#mamczasrozmawiac). Ideą kampanii jest zainicjowanie dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu, szczególnie wśród najbliższych. Adresatami kampanii są osoby w różnym wieku i ich rodziny. Powyższe działania mają na celu wzmocnienie świadomości i wiedzy zarówno młodzieży jak i osób dorosłych na temat zakażenia wirusem HIV, gdyż problem ten, może dotyczyć każdego- bez względu na wiek, status społeczny, miejsce zamieszkania, przekonania czy też płeć.

Zadania prowadzone z młodzieżą w ramach Akcji cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Zostaną powtórzone 21 marca br.

Akcję przeprowadzono we współpracy nauczycieli ZSZ NR 1 i II LO Anny Baj , Doroty Wiśniewskiej , Renaty Wólczyńskiej.

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 2 marca 2018 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
5608634