tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pamiętamy o Sybirakach
Pamiętamy o Sybirakach
Napisał Sekretariat   
Wtorek 29 września 2009

        20 września uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Dnia Sybiraka we Włodawie. Uroczystości związane były z 81 rocznica powstania Związku Sybiraków oraz 21 rocznicą reaktywacji związku w wolnej Polsce.

 Uroczystość połączono ze spotkaniem w klubie "Sezam" WDK. Gospodarzem spotkania była Prezes Koła Związku Sybiraków we Włodawie pani Helena Sawoń. Cześć artystyczną przygotowała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, która pod opieką p. Renaty Holaczuk przedstawiła patriotyczne widowisko słowno-muzyczne. Poetyckie opisy nieludzkiej ziemi, aresztowania, tęsknota za ojczyzną i wiara w Boga to motywy, które pojawiały się w wierszach i piosenkach wykonanych przez Modrzewiaków.

 Na scenie WDK wystąpili: Magdalena Ruta, Dagmara Paciorkowska(I „a”), Agnieszka Dejer, Oktawian Zarczuk, Przemysław Roczon (II „e”)oraz Magdalena Szypiło, Jagoda Kuczewska, Katarzyna Walczuk i Katarzyna Parczewska (III „d/h”).

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 29 września 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
4117192