tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Pamiętamy o Sybirakach
Pamiętamy o Sybirakach
Napisał Sekretariat   
Tuesday, 29 September 2009

        20 września uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Dnia Sybiraka we Włodawie. Uroczystości związane były z 81 rocznica powstania Związku Sybiraków oraz 21 rocznicą reaktywacji związku w wolnej Polsce.

 Uroczystość połączono ze spotkaniem w klubie "Sezam" WDK. Gospodarzem spotkania była Prezes Koła Związku Sybiraków we Włodawie pani Helena Sawoń. Cześć artystyczną przygotowała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, która pod opieką p. Renaty Holaczuk przedstawiła patriotyczne widowisko słowno-muzyczne. Poetyckie opisy nieludzkiej ziemi, aresztowania, tęsknota za ojczyzną i wiara w Boga to motywy, które pojawiały się w wierszach i piosenkach wykonanych przez Modrzewiaków.

 Na scenie WDK wystąpili: Magdalena Ruta, Dagmara Paciorkowska(I „a”), Agnieszka Dejer, Oktawian Zarczuk, Przemysław Roczon (II „e”)oraz Magdalena Szypiło, Jagoda Kuczewska, Katarzyna Walczuk i Katarzyna Parczewska (III „d/h”).

Ostatnia aktualizacja ( Tuesday, 29 September 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
Najlepsi
ePUAP2
ePUAP

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Powiat włodawski
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
3744169