tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Jubileusz, jubileusz...
Jubileusz, jubileusz...
Napisał Sekretariat   
Sobota 17 października 2009

 

         13 października 2009r. na długo zapadnie w pamięć społeczności szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie. Uroczystości tego dnia miały wyjątkowy charakter, bowiem jednocześnie obchodziliśmy 65 rocznicę sformowania 2 Mazowieckiej Brygady Saperów, jubileusz 30-lecia nadania imienia 2 Warszawskiej Brygady Saperów Zespołowi Szkół Zawodowych nr 1 we Włodawie, Dzień Edukacji Narodowej oraz oficjalne otwarcie mostu na rzece Włodawce.

 

         Szczególną rangę zaplanowanym uroczystościom nadali przybyli do szkoły goście: Grzegorz Raniewicz - poseł na sejm RP,  Lucjan Cichosz - senator RP, gen. bryg. Janusz Lalka - Szef Inżynierii Wojskowej SG WP,
Bp Polowy WP - gen. dyw. Tadeusz Płoski, płk Roman Chojecki - Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie, płk Waldemar Zakrzewski - d-ca 2 Warszawskiej Brygady Saperów, ppłk Roman Szydlik - d-ca 1 Batalionu Drogowo-Mostowego. Zaszczycił nas też swą obecnością Lubelski Kurator Oświaty, Pan
Krzysztofa Babisz, Pan Starosta Włodawski Janusz Kloc, z-ca  Starosty, Pan Wiesław Holaczuk, Burmistrz Miasta Włodawy Jerzy Wrzesień, komendanci służb mundurowych w powiecie, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie.

 

         Imprezę rozpoczęto wręczeniem nagród dla nauczycieli. Listę nagrodzonych otwierał wicedyrektor naszego liceum, Pan Mirosław Trociuk, wyróżniony za swoją wyjątkową pracę z młodzieżą, nagrodą Ministra Edukacji Narodowej i wręczoną przez Kuratora Oświaty w Lublinie

         Następny punkt programu to przedstawienie, przygotowane przez - specjalnie na tę okazję powołany - Niesceniczny Ruch Artystyczny. Zaprezentowany przez NRA Matrix czyli Serenadę możemy określić jako grę konwencjami artystycznymi, gromko oklaskiwaną przez publiczność.

         Po odsłonięciu tablicy pamiątkowej z okazji 30-lecia nadania szkole imienia 2 Warszawskiej Brygady Saperów, pełni artystycznych wrażeń, wyruszyliśmy do kościoła św. Ludwika, by uczestnictwem we mszy świętej, celebrowanej przez  BP Polowego WP - gen. dyw. Tadeusz Płoskiego, uświetnić obchodzone rocznice.

Kolejnym miejscem, które tego dnia odwiedziliśmy, był most na rzece Włodawce. Tutaj dokonano uroczystego poświęcenia mostu, przecięcia wstęgi i most, zbudowany przez 1 Batalion Drogowo-Mostowy z Dęblina, został oficjalnie oddany mieszkańcom Włodawy.

Ostatni punkt obchodów poprowadził nas do pomnika Sapera. Staliśmy się świadkami wygłoszonego apelu poległych i salwy honorowej dla tych żołnierzy, którzy oddali swoje życie przy rozminowywaniu polskich wsi, miasteczek i miast. Wyjątkowo podniośle zabrzmiały w takiej atmosferze słowa przyrzeczenia, wygłoszonego przez uczniów klas pierwszych ZSZ Nr 1

i II LO.

Wracaliśmy do swoich domów zziębnięci i przemoczeni, ale przede wszystkim z dumnym poczuciem uczestniczenia  w wyjątkowych uroczystościach.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 20 października 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5832176