tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow OTWARTE SERCA
OTWARTE SERCA
Napisał Sekretariat   
Piątek 14 czerwca 2019

     Jak wielkie i otwarte serca mamy dla innych dowiodła akcja charytatywna prowadzona przez uczniów i nauczycieli z Modrzaka. Nikt nie przeszedł obojętnie wobec wołania o pomoc tegorocznej maturzystki Moniki Kryjak z ZSZ Nr 1 i II LO we Włodawie. Fibriomialgia, na którą cierpi Monika, jest przewlekłą chorobą charakteryzującą się rozległym bólem mięśni, tkanek miękkich, kości i stawów. Leczenie jest trudne i czasochłonne, jego celem jest opanowanie bólu i poprawa jakości życia pacjenta. Dodatkowego cierpienia przysparza jej przepuklina w okolicy kręgosłupa i mimo przebytej operacji, przepuklina się odnawia. Monika musi rozpocząć rehabilitację, na oczekiwanie której NFZ wyznacza bardzo odległe terminy .

    Pomysł na przeprowadzenie akcji charytatywnej i zbiórki pieniędzy na rehabilitację prywatną podsunęła klasa III LO b/d z wychowawczynią p. Dorotą Wiśniewską. Z pomocą wolontariatu szkolnego, którego opiekunką jest p. Agnieszka Czuj, dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, bez których akcja nie doszłaby do skutku – 30.05.2019 roku zorganizowano sprzedaż ciasta, połączonego ze zbiórką pieniędzy do puszek. Do akcji włączyli się pracownicy naszej szkoły, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3. Swojego kieszonkowego nie szczędzili również uczniowie Modrzaka.

    Kolejnym pomysłem był mecz charytatywny w siatkówkę pomiędzy nauczycielami a uczniami naszej szkoły. Odbył się on 10 czerwca br. na hali ZSZ Nr 1 i II LO i cieszył się dużym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją był udział w meczu trzykrotnego Mistrza Polski i zawodnika Zaksy Kędzierzyn Koźle - Łukasza Wiśniewskiego oraz możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z medalistą.

Suma uzbieranych funduszy na rehabilitację Moniki w trakcie całej akcji przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Uzbieraliśmy 2914 zł i 54 gr.

Wszystkim darczyńcom, którzy otworzyli serca na wołanie o pomoc chcielibyśmy serdecznie podziękować i przypomnieć, że DOBRO DAWANE INNYM ZAWSZE DO NAS POWRACA  

nazwa

Absolwenci klasy III LO b/d

i wychowawczyni Dorotą Wiśniewską

Ostatnia aktualizacja ( Niedziela 23 czerwca 2019 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
6114053