tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Kiermasz dla IGNASIA SZPYRKI!
Kiermasz dla IGNASIA SZPYRKI!
Napisał Sekretariat   
Piątek 6 marca 2020


 W dniu 26.02.2020 r. w ZSZ Nr 1 i II LO odbył  się kiermasz prac przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Uhruskiej, min. „Kresowianki”, nauczycieli pracujących w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej, nauczycieli z „Modrzaka”, oraz Koło Gospodyń Miejskich: „ Zośki Samośki”.


Uzbieranych zostało: 3734,30 zł!!


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten wielki dar serca.


Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników: Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz do naszej wspaniałej młodzieży, która z takim oddaniem pracowała przy tej akcji: Karolinie Tyszczuk, Idze Maśkiewicz, Julce Soroce, Natalii Horszczaruk, Sylwi Sudoł, Wiktorii Pękala, Kacprowi Kuczyńskiemu, Kacprowi Torbiczowi oraz Szymonowi Kurzei.

nazwa

 



Ignaś  to Chłopiec, który obecnie ma 3,5 roku i Mieszka w Woli Uhruskiej.

Dziecko urodziło się z wadą serca: HLHS wadą, polegającą na niedorozwoju lewej części serca(HLHS).

W 11 dniu życia Ignasia, przeprowadzono pierwsza operację tzw. operacja hybrydowa miała dać trochę czasu synowi, aby mógł nieco podrosnąć. Niestety po tygodniu 8 lipca wprowadzenie 4 stentów oraz zabieg Rashkinda wykonany 14 lipca nie przyniosły oczekiwanych rezultatów –Ignaś zaczął odchodzić po ok. 5 tygodniach.

Dowiedzieliśmy się, że optymalny czas, w którym dziecko powinno przejść wszystkie etapy leczenia operacyjnego to wiek do 3-3,5 roku życia.

Pieniądze konieczne na przeprowadzenie operacji to ok.180 tys. złotych. Dokona jej zespół lekarzy w Monachium w Niemczech.

Obecnie środki zbierają dwie fundacje:

Fundacja Cor Infantis jest organizacją pozarządową zajmującą się szeroko rozumianą pomocą dzieciom z wrodzonymi wadami serca oraz ich rodzinom, posiadającą status organizacji pożytku publicznego

Oraz: „Się pomaga!”

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 6 marca 2020 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów

W skrócie
Pomysł utworzenia II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie dojrzewał od początku przemian, jakie dokonały się w Polsce w 1989 roku. Jednak dopiero w roku szkolnym 1990/91 można było przystąpić do przygotowania konkretnych projektów otwarcia nowej szkoły. Szczególnie zaangażowani w dzieło tworzenia II LO we Włodawie byli: mgr Józef Pawlin ówczesny dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 , który kończąc swoja kadencję dyrektorską, za punkt honoru postawił sobie utworzenie liceum ogólnokształcącego przy istniejącym już zespole szkół.
Licznik odwiedzin
6119953