tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Kiermasz dla IGNASIA SZPYRKI!
Kiermasz dla IGNASIA SZPYRKI!
Napisał Sekretariat   
Piątek 6 marca 2020


 W dniu 26.02.2020 r. w ZSZ Nr 1 i II LO odbył  się kiermasz prac przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Uhruskiej, min. „Kresowianki”, nauczycieli pracujących w Zespole Szkół w Woli Uhruskiej, nauczycieli z „Modrzaka”, oraz Koło Gospodyń Miejskich: „ Zośki Samośki”.


Uzbieranych zostało: 3734,30 zł!!


Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten wielki dar serca.


Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników: Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz do naszej wspaniałej młodzieży, która z takim oddaniem pracowała przy tej akcji: Karolinie Tyszczuk, Idze Maśkiewicz, Julce Soroce, Natalii Horszczaruk, Sylwi Sudoł, Wiktorii Pękala, Kacprowi Kuczyńskiemu, Kacprowi Torbiczowi oraz Szymonowi Kurzei.

nazwa

 Ignaś  to Chłopiec, który obecnie ma 3,5 roku i Mieszka w Woli Uhruskiej.

Dziecko urodziło się z wadą serca: HLHS wadą, polegającą na niedorozwoju lewej części serca(HLHS).

W 11 dniu życia Ignasia, przeprowadzono pierwsza operację tzw. operacja hybrydowa miała dać trochę czasu synowi, aby mógł nieco podrosnąć. Niestety po tygodniu 8 lipca wprowadzenie 4 stentów oraz zabieg Rashkinda wykonany 14 lipca nie przyniosły oczekiwanych rezultatów –Ignaś zaczął odchodzić po ok. 5 tygodniach.

Dowiedzieliśmy się, że optymalny czas, w którym dziecko powinno przejść wszystkie etapy leczenia operacyjnego to wiek do 3-3,5 roku życia.

Pieniądze konieczne na przeprowadzenie operacji to ok.180 tys. złotych. Dokona jej zespół lekarzy w Monachium w Niemczech.

Obecnie środki zbierają dwie fundacje:

Fundacja Cor Infantis jest organizacją pozarządową zajmującą się szeroko rozumianą pomocą dzieciom z wrodzonymi wadami serca oraz ich rodzinom, posiadającą status organizacji pożytku publicznego

Oraz: „Się pomaga!”

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 6 marca 2020 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
5832797