tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow II KONKURS SLAWISTYCZNY W NASZEJ SZKOLE
II KONKURS SLAWISTYCZNY W NASZEJ SZKOLE
Napisał Sekretariat   
Czwartek 11 marca 2010

      8 marca b.r. odbył się w naszej szkole etap szkolny II Konkursu Slawistycznego organizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, Kolegium Licencjackie UMCS w Białej Podlaskiej, Koło Naukowe Slawistów przy UMCS w Białej Podlaskiej oraz Podlaską Fundację Wspierania Talentów w Białej Podlaskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

      Wzięło w nim udział czworo uczniów naszej szkoły – Piotr Motwicki  i Karolina Mazurek z klasy I a (przygotowani przez P. dyr. Halinę Kononiuk) oraz Wioletta Doszko i Agnieszka Dejer z klasy II e (przygotowane przez  P. Renatę Sidoruk).

       W ramach konkursu uczniowie przedstawili 10-minutowe prelekcje (wzbogacone o prezentacje multimedialne) nt. wybranego przez siebie zwyczaju, obyczaju, tradycji bądź obrzędu charakterystycznego dla kultury danego kraju słowiańskiego – Białorusi, Ukrainy, Rosji i Bułgarii.

       Komisja konkursowa w składzie:

1.      P. dyr. Halina Kononiuk – n-l języka polskiego

2.      P. Renata Sidoruk – n-l bibliotekarz

3.      P. Joanna Panasiuk – n-l języka rosyjskiego

4.      P. Franciszek Malczewski – n-l historii

wysoko oceniła prace uczestników ze względu na ich dużą wartość merytoryczną, interesujący sposób opracowania tematu, pomysłowość i oryginalność formy przekazu treści.

        Już wkrótce komisja konkursowa powołana przez Dyrektora Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS wyłoni uczestników drugiego etapu – powiatowego, który odbędzie się  24 marca b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Jeśli naszym uczniom się powiedzie, czeka ich jeszcze etap trzeci – wojewódzki.

Życzmy im powodzenia i trzymajmy za nich kciuki !

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Powiat włodawski
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włodawie
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Publiczne Gimnazjum Nr 2 we Włodawie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Czy chcesz się włączyć w rozwój ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie? Wstąp w szeregi uczniów naszej szkoły. Zapoznaj się z nowymi zasadami rekrutacji.
Licznik odwiedzin
5832821