tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow "Śpiewająca Polska" w Modrzewiaku!
"Śpiewająca Polska" w Modrzewiaku!
Napisał Sekretariat   
Wtorek 16 marca 2010

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie został zakwalifikowany do programu „Śpiewająca Polska” prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury (www.nck.pl) i Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans” (www.wratislaviacantans.pl).

Jest to projekt powszechnej edukacji chóralnej wspierający powstawanie chórów szkolnych. Program ma na celu edukację świadomych odbiorców sztuki oraz rozwój umiejętności, wrażliwości i wyobraźni chórzystów.

Obecnie bierze w nim udział prawie 400 szkół z całej Polski, w tym ponad 30 z województwa lubelskiego. Warto zaznaczyć, że ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie jest jedyną szkołą w dawnym województwie chełmskim uczestniczącą w programie.

Chóry z województwa lubelskiego biorące udział w poprzedniej edycji programu miały okazję wystąpić podczas licznych koncertów muzyki chóralnej organizowanych w szkołach, kościołach, na uniwersytetach, w Filharmonii Lubelskiej, a nawet podczas Międzynarodowego Festiwalu „Wratislavia Cantans”.

Przystąpienie do programu wiąże się z powstaniem chóru, który będzie reprezentował szkołę na forum wojewódzkim i ogólnopolskim. Wszystkich chętnych – szczególnie uczniów klas pierwszych i drugich – serdecznie zapraszamy!

Dyrygentem chóru będzie Pani Barbara Reczkowicz.

Ostatnia aktualizacja ( Czwartek 15 kwietnia 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
6181926