tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI POWIATOWEGO ETAPU II KONKURSU SLAWISTYCZNEGO
NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI POWIATOWEGO ETAPU II KONKURSU SLAWISTYCZNEGO
Napisał Sekretariat   
Piątek 26 marca 2010

      Dn. 24.03.2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbył się etap powiatowy II Konkursu Slawistycznego zorganizowanego przez Instytut Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, Kolegium Licencjackie UMCS w Białej Podlaskiej, Koło Naukowe Slawistów przy UMCS w Białej Podlaskiej oraz Podlaską Fundację Wspierania Talentów w Białej Podlaskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

      Nasi uczniowie zaprezentowali się na nim świetnie i odnieśli wielki sukces – zajęli pierwsze i trzecie miejsce pokonując rywali z I LO i ZSR w Korolówce.

Etap ten polegał na zaprezentowaniu przez uczestników konkursu 10-minutowych prelekcji (wzbogaconych o prezentacje multimedialne) nt. wybranego przez siebie zwyczaju, obyczaju, tradycji bądź obrzędu charakterystycznego dla kultury danego kraju słowiańskiego np. Białorusi, Ukrainy, Rosji, Bułgarii.

      Komisja konkursowa powołana przez MBP pierwsze miejsce przyznała uczennicy naszej szkoły – Agnieszce Dejer z kl. II e (przygot. pod kier. P. Renaty Sidoruk), która wygłosiła prezentację nt. „Zwyczaje noworoczne w Rosji”.

Drugie miejsce zajęła uczennica I LO im. T.Kościuszki we Włodawie. Natomiast trzecie miejsce zdobyła także nasza uczennica – Wioleta Doszko z kl. II e (przygot. pod kier. P. Renaty Sidoruk), która referowała nt. „Obyczaje związane z Nocą Kupały na Białorusi”.

      Warto dodać, że również piąte miejsce należało do nas – zajął je Piotr Motwicki z kl. II a (przygot. pod kier. P.dyr. Haliny Kononiuk), który zaprezentował temat „Zwyczaje związane z powitaniem wiosny w Bułgarii”.

      Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz cennymi nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe we Włodawie – wysokiej klasy sprzętem turystycznym, który niewątpliwie przyda się im podczas wakacyjnych wojaży!

      Przed naszymi laureatami jeszcze ostatni etap konkursu – wojewódzki!

Gratulujemy im i życzymy dalszych sukcesów!

      Zainteresowanych odsyłamy na galerię zdjęć, gdzie znajdziecie wiele ciekawych ujęć naszych laureatów w wykonaniu kolegów i koleżanek z ich klas, którzy im wiernie i gorąco podczas konkursu kibicowali!

Ostatnia aktualizacja ( Piątek 26 marca 2010 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
6182047